7 kile më pak në 7 ditë. Ja receta e plotë

10.03.2019 01:13:01

Po ju prezantojmë një dietë, e cila është provuar të jetë shumë efektive. Dieta zgjat për 10 ditë dhe e gjithë ajo çka duhet të bëni është të konsumoni ushqime të caktuara dhe t’i përfshini ato në dietën tuaj të përditshme. Kjo do t’ju ndihmojë të humbisni 7 kg në një javë.

Plani i përditshëm i dietës së kastravecave
Mëngjes 2 vezë të ziera
1 pjatë sallatë me kastraveca
1 mollë
Dreka
1 tost me bukë gruri dhe një tas sallatë me kastraveca

Receta për sallatën me kastraveca
Përbërësit:
400 gram kastraveca
200 ml qumësht ose kos
Një majë lugë kafe me kripë
1 qepë
Udhëzime
Në fillim prini kastravecat në pjesë të vogla dhe shtojini në një tas. Shtoni kripën, kosin dhe trazojini mirë. Në fund shtojin qepën dhe sallata është gati!

Darkë : Vetëm fruta sipas dëshirës suaj deri në 300 gram. Në fund rezultatet do të jenë të mrekullueshme

Asnjëherë Mos Injoroni Këto 32 Simptoma! Mungesa E Magnezit Shkakton Atak Zemre