Aksioni Salah-Firminjo-Mane, Liverpool shënon dy gola ndaj Chelsea

20.09.2020 20:16:48

Ka zgjatur vetem 5 minuta rezistenca e bluve të Londrës në përballjen me Liverpool në këtë pjesë të dytë.

Një kombinim i bukur mes treshes që famshme Salah-Firminjo dhe Mane dhe të kuqtë e gjejnë veten në avantazh me anë të një goli në minutën e 50-të të pjesës së dytë

Ekipi i Chelsea me 10 lojtarë dhe goli i dha goditjen tronditëse, pai pas katër minutash kanë pësuar golin e dytë e kjo falë një gabimi trashanik i portierit Kepa, i cili ësht shfytëzuar nga Mane që e ka kapur topin në zonën e rreptësisë dhe e ka dërguar në rrjetë duke  dyfishuar rezultatin.