Arsenali aktivizon “të madhin” për ta mbajtur Sanchezin dhe Ozilin

26.10.2017 14:31:39

Skuadra e Arsenal janë ende duke u përpjekur që të mbajnë në skuadër dy yjet, Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil.

Kontrata e mesfushorit dhe Sulmuesit përfundojnë në fund të sezonit dhe që të dy nuk kanë shfaqur gatishmëri për të rinovuar.

Për t’i bindur që të qëndrojnë është aktivizuar edhe numri një i klubit londinez, San Kroenke.

Ai është duke u përpjekur me çdo kusht që Sanchez dhe Ozil të zgjasin kontratat edhe për vite të tjera.

Dyshja e Arsenalit kanë janë duke u kërkuar nga shumë skuadra ku mund të përfundojnë në skuadrat rivale si Manchester United e Manchester City.