Banda e 100 të rinjve “bombardojnë” policët me shishe jashtë një qendre tregtare në Londër (Foto/Video)

17.06.2019 19:38:14

Një bandë prej rreth 100 adoleshentësh “bombardoi” policinë me shishe në një ‘trazirë’ jashtë një qendre tregtare në lindje të Londrës.

Sipas mediave të huaja, videoja tregon se si një turmë e të rinjve hodhi ato në drejtim të policisë, jashtë qendrës tregtare Westfield në Stratford, rreth orës 8 të natës së kaluar.

Si pasojë, katër policë janë lënduar në incidentin nga i cili rezultuan tre të arrestuar.

Zyrtarët besohet se i janë përgjigjur raporteve të një vjedhje kur shpërthen trazira.

Pasagjerët mund të dëgjohen në britma dhe ulërima gjatë përleshjes në shpërndarësin e transportit të ngarkuar.

Ndërkohë bëhet e ditur se një grua ishte plagosur kur ajo ra poshtë shkallëve në hyrje, por nuk u dëmtua seriozisht.

View image on TwitterAutoritetet gjithashtu kanë publikuar një fotografi të një thike gjuetie që ishte gjetur në vendin e ngjarjes.