Lifestyle

Lifestyle

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Si mund ta largojmë aromën e pa dëshiruar të trupit ?

Shprehja “era e trupit” i referohet aromës që liron trupi i njeriut, e cila te disa persona mund të jetë aromë e pakëndshme (erë...

Shprehitë që mund t’ua shkatërrojnë karrierën

Pyesni veten pse nuk përparoni më shpejt në vendin e punës, pse ju anashkalojnë rritjet e rrogës dhe projektet e rëndësishme? Përgjigjen ndoshta do ta...

Gjumi i tepërt të dëmton! Ja e vërteta…!

A të pëlqen të flesh disa orë më shumë mëngjesin e së dielës? Nga kërkimet rezulton se të flesh më shumë gjumë, edhe vetëm...

Të mirat e kosit të përgatitur në shtëpi

Specialistët nënvizojnë rëndësinë e konsumimit të qumështit dhe kosit. Ata pohojnë se kosi i përgatitur në shtëpi është një mbrojtës i mirë ndaj sëmundjeve. Duhen...

Çfarë janë pikat e bardha në thonjtë tuaj

Një nga shkaqet më të zakonshme për këto pika të bardha, të cilat shfaqen si në thonjtë e duarve ashtu edhe në të këmbës,...

Tri bimë të cilat me siguri i keni në shtëpi bëjnë mrekulli për heqjen...

Të gjithë e dinë që mëlmesat janë ndër armët më të forta në luftë me kilogramët e tepërt. Mirëpo a e keni ditur që...

Kafeja ju ndihmon të humbni peshë

Nëse nuk mund ta filloni mëngjesin pa konsumuar një filxhan me kafe, atëherë kemi një lajm të mirë për ju. Përveç se kafja ju...

Përfitimet shëndetësore të vajit të ullirit

Tradicionalisht një dietë me yndyrë të ulët është përshkruar për të parandaluar sëmundje të ndryshme si sëmundjet e zemrës dhe diabetin. Studimet kanë treguar...

10 arsye përse personat e lindur në prill janë vërtet të veçantë

Bash si edhe pranvera, edhe ata fusin në jetën tonë dritë dhe ngrohtësi. Fëmijët e lindur në prill janë ëndërrimtarë të vërtetë, kanë shpirt romantik...

Vitamina B3 e përmirëson shëndetin e syve

Duke shtuar vitaminë B3 në ujë, ju mund ta përmirësoni shëndetin e syve dhe ta parandaloni shfaqjen e glaukomës, thonë shkencëtarët. Në testimet e kryera...