E pabesueshme/ Ronaldo dhe Messi refuzojnë 6 milionë euro në vit për të reklamuar këtë vend

23.01.2021 22:26:54

“Cristiano Ronaldo ka refuzuar 6 milionë në vit për t’u bërë imazhi i një fushate që synon promovimin e turizmit në Arabinë Saudite”.

Kjo është ajo që raporton “Telegraph”, e cila shpjegon se si frika për të patur një ndikim negativ në imazhin e tij ishte në bazë të refuzimit të kampionit të Juventusit, sepse kjo mundësi dilte ashtë etikës së përcaktuar nga pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, në këtë drejtim.

Sipas tabloidit britanik, pas “jo” së portugezit, vendi i Gjirit Persik do të refuzohej nga një tjetër yll, Lionel Messi, i kontaktuar menjëherë më pas, me një ofertë të ngjashme.