Edhe Iniesta reagon ashpër pas situatës së krijuar në Katalonja

05.10.2017 15:51:33

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta ka reaguar më në fund rreth situatës së krijuar në Katalonja

Ditëve të fundit është bërë shumë zhurmë në Spanjë rrethe referendumit të mbajtur në Katalonja për pavarësi.

Andres Iniesta insiston se përgjegjësit për këtë duhet të bëjnë dialog, sepse të gjithë meritojnë të jetojnë në paqe.

“Kurrë nuk kam folur publikisht për një situatë kaq koplekse dhe me ndjenja kaq të kundërta, por kjo situatë që po jetojmë është e jashtëzakonshme dhe një gjë e kam të qartë, para se të na keni bërë më shumë dëme: bëni dialog, jeni përgjegjës për gjithçka, flisni. Bëjeni për të gjithë ne. Ne meritojmë të jetojmë në paq”, ka shkruar Iniesta në Twitter.