Erdogan akuzon SHBA-në se po i mbështet grupet terroriste sikurse edhe ISIS-in

27.12.2016 19:06:04

Presidenti i Turqisë Taip Erdogan ka thënë se ka prova që koalicioni ndërkombëtar të cilit i prinë SHBA po i jep mbështetje grupeve terroriste përfshirë edhe ISIS-in sikurse dhe militantët kurdë, tha ai të martën.

“Ata po na akuzonin neve se po e mbështesnin ISIS” tha ai një një konferencë shtypi në Ankara, përcjell lajmi.net.

“Tani ata po i japin mbështetje grupeve terroriste. Kjo është shumë e qartë. Ne i kemi konfirmuar provat, me pamje, foto dhe video” , u shpreh ai./