Euro 2020/ Serbët nuk i binden Federatës, refuzojnë t’i dalin para Kosovës

07.06.2019 22:21:50

Mbetet vetëm të konfirmohet përmes formacioneve zyrtare që do të publikohen pas pak se trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakoviç, bashkë me dy lojtarë serbë, nuk do t’i mbrojnë ngjyrat e Malit të Zi në ndeshjen ndaj Kosovës që zhvillohet prej orës 20:45.

Tumbakoviç dhe futbollistët serbë nuk u janë bindur drejtuesve të Federatës së Futbollit të Malit të Zi për të zbritur në fushë.

Ata u janë dorëzuar presioneve të shumta nga Beogradi dhe malazezët janë pajtuar me vendimin e tyre tashmë.

Me këtë rast kontrata do t’i ndërpritet trajnerit serb nga Federata Malazeze, e cila do të heq dorë edhe nga futbollistët serbë që refuzuan të luajnë në ditën e lojës.