Fitorja qe i gezoi shqiptaret kudo ne bote

11.06.2019 09:02:27

Nga Skënder Mulliqi

Ju lumte trima…Ju dhe sportistet tjere po na zbardhni fytyren.Ju treguat mbreme nje loje te madhe e cila na beri krenare pse jemi shqiptare.Na e bete zemren mal, na dhate emocione te papershkruara, kur njerezit e politikes jo te gjithe po na demoralizojne me mos punen e tyre . Ju djema mbreme e keni bere historine …Urime per kete fitore te madhe…Rita Ora, Dua Lipa, Majlinda , Shaqiri, Luani, e shume emra tjere te famshem sot ne bote, jeni bere mburrja dhe krenaria jone … Mbreme duke na fascinuar me loje brilante kunder Bullgarise si shume here deri me sot, ua plaset zemren te gjithe armiqeve …Shiptaret nuk do te mposhten kurre dhe asnjehere…Kosova ka shprese dhe bese…