Fundi i epokës së mbipeshës! Shqiptari përpunoi një kurë, e cila të dobëson fuqishëm – 14 kg për 1 muaj

27.10.2019 14:52:21

 

Dietologët tremben nga humbja e vendit të punës. A do t’ua marrë punën mijërave prej tyre kjo metodë e re e dobësimit?

Tashmë mbi 14 mijë përdorues të kurimit për 28 ditë u dobësuan mesatarisht 14 kg – pa sforcim, në mënyrë të sigurt dhe pa efekt yo-yo. Si rezultat ulën rrezikun e infarktit dhe ictus-it me 185%, ulën 15-fish nivelin e kolesterolit të keq dhe u mbrojtën nga arterioskleroza. Rifituan figurë tërheqëse, vetëbesim dhe formë të shkëlqyeshme. Si ka mundësi?

Prof. Adrian Meyer (ekspert i biologjisë molekulare) vendosi ta çlironte gruan e tij nga obeziteti i vazhdueshëm dhe komplekset. Ky ishte fillimi i revolucionit të luftës me mbipeshën. Profesori, pas një viti analizash laboratorike të avancuara, përpunoi një formulë natyrale, të sigurt dhe të lehtë në përdorim për t’u dobësuar. Falë saj, gruaja e profesorit për më pak se 2 muaj humbi 26 kg dhe – siç e pohon vetë ajo krenare – “fitoi pamjen e një modeleje”!

Revistat profesionale mjekësore e shpallën këtë kurë si “arritje pioniere në dietologji” dhe profesori Meyer ka marrë tashmë disa çmime prestigjoze për zbulimin e tij shkencor. Falë veprimit të formulës së tij 2-fazore, qoftë personat me mbipeshë të madhe dhe shumëvjeçare (pavarësisht shkaqeve të tyre) mund të dobësohen rreth 14 kg për 1 muaj – efektivisht pa uri dhe ushtrime.

“Dieta dobësuese është e lodhshme dhe paratë hidhen në baltë!” Cilat janë arsyet që të mendosh kështu?

Këto fjalë konfirmohen tashmë nga mbi 14 mijë përdorues të kënaqur të formulës natyrale 2-fazore për dobësim, që kanë kaluar kurimin dhe gëzojnë pamje elegante. Prandaj vendosëm t’u hedhim një sy nga afër dietave dobësuese të njohura deri tani. Më saktë, të shohim pse nuk sjellin efektet e dëshiruara. Ja përfundimet:

 • Shumica e dietave hartohen nga amatorë

  Për t’u dobësuar përgjithmonë 2 kg duhet të jesh i/e uritur për mesatarisht 2,5 muaj. Kjo do të thotë që të arrish peshën e dëshiruar, duhen edhe disa vite sakrificë. Të sakrifikosh kënaqësitë dhe të luftosh me vetveten për të mos ngrënë picën e preferuar, akulloren ose ëmbëlsirën. Kjo sepse 98% e programeve të dietave hartohen nga amatorë totalë. Njerëz që nuk e kanë idenë se si funksionon organizmi, sistemi tretës dhe të ushqyerit e përgjegjshëm. Këto dieta janë të dëmshme për organizmin, të rrezikshme për shëndetin dhe krejtësisht joefektive.

 • Dieta dobëson organizmin dhe ul imunitetin

  Dieta rezulton në mungesën e vitaminave dhe mikroelementeve. Organizmi humbet energji, prandaj jemi të lodhur, të acaruar dhe të përgjumur. Imuniteti i organizmit ndaj viruseve dhe baktereve bie në mënyrë radikale dhe si efekt i kësaj sëmuremi lehtësisht.

 • Produktet dietike janë të rrezikshme për shëndetin

  Prodhuesit e ushqimit joshin klientët me produktet “fit”. Fatkeqësisht, edhe pse përmbajnë shumë fibra, janë të tejmbushura me sheqer, i cili – siç dihet – të shëndosh më shumë se hamburger-at. Ndërsa produktet pa sheqer përmbajnë aspartam kancerogjen!

 • Dieta është një uri e vazhdueshme, sakrifica dhe brejtje ndërgjegjeje

  Lufta e vazhdueshme me oreksin dhe mohimi i kënaqësisë së të ngrënit është një mur i pakalueshëm. Ndërsa situatat, kur oreksi i shfrenuar na mposht gjatë një dreke familjare ose një darke me miq, janë shkaku i brejtjeve të dhimbshme të ndërgjegjes.

 • Dieta kërkon shumë para

  Përkujdesja mujore e një dietologu të kualifikuar është një shpenzim prej të paktën 100 euro. Ndërsa të gjitha produktet dietike, me pak kalori dhe “fit” janë thjesht të shtrenjta. Si rezultat, për ushqimin “dietik” shpenzojmë edhe 4 herë më shumë para sesa normalisht. Për të mbajtur peshën, do të na duhej të hanim në këtë mënyrë gjithë jetën. Asnjë portofol nuk e përballon dot.

 • Pas dietës vjen efekti yo-yo

  Organizmi i dobësuar nga uria automatikisht fillon të mbledhë rezerva energjie për më vonë, ndërsa metabolizmi fillon dhe ngadalësohet – derisa ndalon krejtësisht. Si rezultat, pas dietës trupi kthehet në peshën e mëparshme edhe më shpejt sesa koha që mori për t’u dobësuar.

Pikërisht për këtë arsye formula dobësuese 2-fazore e prof. Meyer është një revolucion i vërtetë në luftën për një pamje elegante

Dieta dobësuese thith nga njeriu shëndetin, energjinë dhe para të shumta. Llogaritje e vazhdueshme e kalorive, kujdesi për orarin e vakteve dhe sakrifikimi i kënaqësisë së të ngrënit. Uri torturuese, lodhje dhe shkatërrim i organizmit. Këtë çmim të madh paguajmë për… zhgënjim, sepse efektet janë zakonisht të pakta. Gati menjëherë fillon efekti yo-yo që neutralizon gjithë sforcimin dhe sakrifica të gjata.

Formula 2-fazore natyrale për dobësim e prof. Meyer vepron në mënyrë të kundërt. Nuk duhet të sakrifikosh asgjë, të ruash veten se çfarë dhe kur ha e as të vuash nga uria kokëfortë. Djegia e dhjamit ndodh në mënyrë automatike. Siç shkruan një nga të analizuarit: “Dobësohesh duke ndenjur para televizorit!”Përveç kësaj, kurimi vendos metabolizmin nga e para dhe bllokon përherë efektin yo-yo. Dhe e gjitha kjo kushton në ditë më pak se një kanaçe coca-cola!

Tani çdokush mund të dobësohet pa sforcim, shpejt dhe në mënyrë të sigurt

Formula 2-fazore dobësuese e prof. Meyer është e disponueshme tashmë në shitje me pakicë me emrin Kankusta Duo. Formula ka formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur. Përdorimi i tyre është plotësisht i sigurt, gjë që u vërtetua nga analizat shtesë e qendrës kërkimore amerikane në Chicago. Këto analiza gjithashtu treguan që kurimi ka mbi 98% efikasitet. Falë saj personat midis moshave 38-93 vjeç për vetëm 28 ditëu dobësuan mesatarisht 14 kg. Pavarësisht moshës dhe kohëzgjatjes e shkaqeve të mbipeshës.

Efikasiteti i konfirmuar

Këta persona disa orë pas përdorimit të parë filluan të pastrojnë organizmin nga toksinat dhe mbetjet helmuese, falë kësaj shuan oreksin e tepërt dhe mund të hynin në fazën e djegies intensive të kalorive. Në ditët në vazhdim, personat e analizuar pushuan së ngrëni nën ndikimin e stresit dhe plotësisht mposhtën sulmet e urisë. Më pas, nga dita në ditë vëzhgonin se si peshorja tregonte më pak kilogramë, dhe perimetri i belit, ijëve dhe kofshëve zvogëloheshin deri në disa centimetra në ditë!

Por kjo nuk është gjithçka. Niveli i kolesterolit të keq dhe i sheqerit u reduktuan. Të analizuarit kishin mesatarisht 3 herë më shumë energji dhe gjendje të përgjithshme 5 herë më të mirë sesa para përdorimit të formulës dobësuese 2-fazore të prof. Meyer.

Efektet e dokumentuara të kurimit flasin vetë për vete:
Nxjerrja e mbetjeve nga zorrët, pastrimi i toksinave, fundi i oreksit të tepërt, rreth 5 kg më pak

Reduktimi i ndjesisë së urisë, përmirësimi i metabolizmit, përshpejtimi i djegies së kalorive, 4 kg të tjera më pak

Djegia automatike e indit dhjamor, ulja e kolesterolit dhe sheqerit, 3 kg të tjera më pak

3 herë më shumë energji, konfigurimi i metabolizmit dhe bllokimi i efektit yo-yo, rreth 2 kg më pak (gjithsej 14 kg për 1 muaj)

java e parë

java e 2-të

java e 3-të

java e 4-t

java e parë – nxjerrja e mbetjeve nga zorrët, pastrimi i toksinave, fundi i oreksit të tepërt, rreth 5 kg më pak

java e 2-të – reduktimi i ndjesisë së urisë, përmirësimi i metabolizmit, përshpejtimi i djegies së kalorive, 4 kg të tjera më pak

java e 3-të – djegia automatike e indit dhjamor, ulja e kolesterolit dhe sheqerit, 3 kg të tjera më pak

java e 4-t – 3 herë më shumë energji, rregullimi i metabolizmit dhe bllokimi i efektit yo-yo, rreth 2 kg më pak (gjithsej 14 kg për 1 muaj)

Znj. Ina Lami (37 vjeç) nga Vlora është një nga personat e parë në Shqipëri që kaluan metamorfozën me Kankusta Duo:

“Jo shumë kohë përpara kisha turp nga tulat e dhjamit dhe i mbuloja me shtresa të rrobave të lirshme. Shumë herë kisha provuar të dobësohesha, por pa rezultat. Shkova edhe tek dietologu. Për vizitën shpenzova një pjesë të mirë të rrogës, por nuk më ndihmoi asgjë. Duhet të rrëfehesha për çdo copëz ëmbëlsire, çdo gotë vere. Ushtrimet? Po si, e lodhur pas një dite të tërë pune të torturoja veten edhe në palestër? Po kush do të kujdeset për shtëpinë, fëmijët, qenin? Në kohë mora vesh për Kankusta Duo. Tani e di që po të mos kisha përdorur këtë kurë – do të kisha bërë gabimin e jetës. Isha e shëndoshë si një fuçi, dhe mjaftuan 4 javë e jam më elegante se kushërira ime adoleshente. S’kam bërë gjë tjetër veç kam marrë 2 kapsula në ditë në orar të rregullt. Nga masa 44 u ula në 38, rifitova vetëbesimin dhe ndihem shkëlqyeshëm si kurrë më parë. Shoqet e punës kanë zili pamjen time të bukur. Jua rekomandoj!”

Pse të vuash nga mbipesha ose të torturohesh me dieta, kur mund të dobësohesh lehtë, shpejtë dhe me kursim?

Efikasiteti i formulës dobësuese 2-fazore u vërtetua mbi çdo dyshim nga qendra kërkimore amerikane në Chicago. Prof. Meyer pa pushim merr opinione të mira nga specialistët e shquar, si dhe çmime prestigjoze për arritjen kërkimore – shkencore.

Lajmi i mirë është që mund ta marrësh formulën dobësuese 2-fazore të prof. Meyer Kankusta Duo me pjesëmarrje në klubin e uljeve me subvencion L3400 më lirë. Oferta speciale vlen deri në fund të të dielën 27.10.2019. Kurimi mund të merret nëpërmjet kësaj faqeje.