Gjermani: Dy të vrarë në një ordinancë

15.12.2016 16:27:51

Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një ordinancë mjekësore në afërsi të stacionit hekurudhor në Marburg, njoftohet nga prokuroria gjermane.

Siç transmetojnë mediat gjermane, Policia ka bllokuar hapësirën rreth stacionit hekurudhor në këtë qytet.

Motivi i sulmit dhe identiteti i kryerësit ende nuk dihen. Hetimet për këtë rast janë duke vazhduar.