Gjermania vërteton forcën (VIDEO)

11.10.2016 22:45:01
Gjermani ka shënuar fitore të lehtë ndaj Irlandë së Veriut.
Në kuadër të xhiros së tretë të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, Gjermania ka mposhtur 2:0 Irlandën e Veriut, për ndeshjen e vlefshme për grupin C.

Draxler dhe Khedira shënuan në fitoren e Gjermansië.