Humb garën e Bahrain/ Kampioni i F1, Lewis Hamilton, del pozitiv me Covid

01.12.2020 11:01:21

Lewis Hamilton është i prekuri i radhës nga COVID-19. Shoferi i Mercedesit në analizat e fundit ka rezultuar pozitiv, andaj do humbas garën Sakhir Grand Prix që mbahet në Bahrain.

Kampioni i shtatëfishtë i botës ka fituar 11 nga 15 garat e mbajtura këtë vit, mirëpo iu bashkohet listës me dy shoferë të tjerë që rezultuan pozitiv dhe do humbin garën.

Lajm i mirë për Hamiltonin është që ky test pozitiv doli në kohën kur ai është shpallur kampion matematikisht. Ai kryeson me 332 pikë të tubuara, ndjekur nga Valtteri Bottas që është shumë prapa me 201 pikë.