Hysaj mposht Juventusin, Napoli fiton Kupën e Italisë

17.06.2020 22:29:21

Napoli ka mposhtur Juventusin dhe ka fituar Kupën e Italisë. Fati i ndeshjes u vendos nga penalltitë, pasi koha e rregullt u mbyll me rrjeta të paprekura.

Insigne, Politano, Maksimovic, dhe Milik u treguan të saktë nga pika e bardhë. Ndërsa për Juven gabuan Dybala dhe Danilo, ndërsa Ronaldo nuk gjuajti.

Ndërkohë, 90 minutat mbaruan me rrjeta të pa prekura kur ekipet iu drejtuan penalltive.

Takimi u luajt në “Olimpiko” të Romës dhe ishte pa tifozë për shkak të pandemisë.