Kur serbo-sllavet mblidhen ne nje tavoline….

10.10.2019 12:37:38

Nga Adriatik Riza Dosti

….për të ndarë e coptuar Shqiperine e per ti ngulur Thiken pas shpine Kosoves…

A i deshet bashke?

Nuk me besuat mua kur ju thashe se me pare Erdogani e pas tij edhe Rama e Zaevi do te jene se bashku ne Serbi si miq per koke te Vucicit [ e me porosi e urdher te Rusise e te Putinit]… e me pas do te nenshkruajne nje sere mareveshjesh ose thene ndryshe do te ngulin disa thika pas shpine ndaj Kombit e popullsise shqiptar qe jeton ne trojet e veta ne Shqiperi, ne Kosove ,ne Maqedoni e ne Mal te Zi…?

Ja ku i kini …ne nje tavoline …gjakun e shprishur shqiptar te tradhetarit kryeminister te Shqiperise Edvin Rama …dhe gjakun kriminal antishqiptar serbo- sllav te perfaqesuar nga Presidenti serb Aleksander Vuciic…kryeministrja e shtetit te tij Ana Bernabic dhe kryeministri i Maqedonise ..Zoran Zaev…

Kur pak dite me pare ju paralajmerova publikisht permes shkrimit tim …Shengeni Ballkanik ..thike pas shpine per Kosoven…..nder te tjere nga disa naive e skeptike pati disa lloj reagimesh e kundershtimesh te cuditeshme…sepse kerkonin faktin e vertetesine e lajmit…[???]…

Kur ju thashe po publikisht se Sulltani Erdogan do te shkoje per vizite ne Serbi gati ne te njejten periudhe 8-10 Tetor 2019…kur atje te jene bashke edhe Vucici , edhe Rama edhe Zaevi…dikush kerkoj fakte qe t’ja vertetoja kete lajm…

Dhe gjithcka ndodhi saktesisht sic shkrova e publikova une …ndaj ju a bera e po ju a bej serisht publike me fakte , me te shkruar e me foto qe te bindeni e te besoni edhe pertej skepticizmit e naivitetit tuaj mjeran……

Erdogani vajti ne Beograd, firmosi mareveshje publike por edhe sekrete me Serbine…premtoi ndihme ekonomike marramendese per regjimin serb..furnizim ushtarak…financim te 1 milion dollareve per Autostraden Beograd-Sarajeve …pershendeti publikisht edhe me simblin e urryer cetnik serb te Tre gishtave lart etj etj..

Rama shkoi dhe eshte akoma ne Novi Sad…e se bashku me Vucicin, Bernabicin e Zaevin …duket se pasi jane takuar e konsultuar me pare edhe me Sulltanin turk dhe kane marre mbeshtetjen,, ndihmen, perkrahjen e garancine e tij… jane ulur tashme te darkoje te lumtur e te buzeqeshur se bashku per te firmosur e finalizuar startin e se ashtuquajtures mareveshje me emrin e koduar Shengeni Ballkanik…

Deshet fakte, vertetesi lajmi e prova…ja ku i keni te dyja shkrimet e fotot e postuara prej meje ne faqen time te FB…pavaresisht faktit profesional se une i kam percjelle ato per atje ku duheshin percjelle e per atje ku vleresohen e peshojne akoma edhe me shume..dhe shpresoj te bejne efektin e duhur ne te mire te Kombit e te popullit tim…

Gjithe kjo c’ka po ndodh ne Beograd me viziten e Sulltanit turk Erdogan..pasuar nga vizita e cirakut e skllavit te bindur te tij…kryehorrit-kryeminister tradhetar te Shqiperise Rama ne Novi Sad …te gatshem per te firmosur pa besine e ngulur thiken pas shpine ndaj Kosoves e Shqiperise e per tu hapur dyer e dritare serbo – sllaveve ne trojet e te pareve tane .. ka vetem nje emer …Tradheti e Antishqiptarizem Bastard…

Edhe pse gjithcka eshte pjese e se njejtes strategji serbo-ruso-turke …qe nisi me Demarkacionin e kufijve me Malin e Zi….vazhdoi me skenarin per coptimin e Veriut te Kosoves… eci me tej me Shengenin Ballkanik…me luften per heqjen e Takses ndaj Serbise…me guret nen rrota ne zgjedhjet e reja ne Kosove qe te fitonte serisht klani i Beogradit Thaci – Veseli perkrahur nga Rama – Vucici e Batoni…e prite zot rrezikun se ku do perfundoje…por me siguri absolute ne dem e ne kurriz te kombit e te popullit shqiptar e vecmas Kosoves…

Kush ka veshe le te degjoje…kush ka sy le te shohe…kush ka mendje le te gjykoje e te kuptoje e kush ka zemer le ta ndjeje …Shqiperine gjakprishuri komunisto-bolshevik Rama e ka shitur prej kohesh tek serbo sllavet…nje pjese…. e pjesen tjeter tek turqit por edhe tek greket…e madje i ka lene pjesen e vet edhe Rusise se Putinit…

Shqiperine e mori Lumi shqipetar…
…se mjaft fjete ndaj zgjohu nga gjumi shqipetar

Mjaft besove e shpresove tek te tjeret o fatkeq…
….mos e ler Atdheun tend qe te vuaje e te heq keq