Liverpool u kthehet fitoreve në Premierligë Liverpool u kthehet fitoreve në Premierligë

31.01.2018 00:09:22
Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitore të pastër prej 0:3 ndaj Huddersfield në Premierligë

Liverpool u është kthyer fitoreve në Premierligë pas humbjes nga Swansea javën e kaluar, duke mposhtur në udhëtim Huddersfield me rezultat 0:0.

Golat për mysafirët i shënuan Emre Can, Roberto Firmino dhe Mohamed Salah nga pika e bardhë.

Pas kësaj fitoreje Liverpool mbetet në vendin e katërt me 50 pikë, aq sa ka edhe Chelsea, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar dhe 15 pikë më pak se sa Manchester City në vendin e parë. /