Mjaft më me venat varikoze! Do t’i rikthej vetes këmbët e mia të shëndetshme e të reja!

04.01.2020 11:09:46

Si i thonë fjalës, pleqëria nuk është për njerëzit me zemër të dobët. Praktikisht, kushdo që ka arritur në moshën timë vuan nga hipertensioni, diabeti ose probleme të tjera të shëndetit. Mua m’u diagnostikuan varicet. Ky fakt nuk më habiti sepse është trashëgimi familjare. Mamaja imë iu nënshtrua një ndërhyrje, prandaj është dicka gjenetike. Kur isha e re, adhuroja të vishja cizme të ngushta me takë të lartë.

Nuk tregohesha e kujdesshme atëherë. Kisha aq shumë gjëra për të bërë që të merresha me parandalimin e problemeve në këmbë: Punoja shumë, pastaj u mora me kujdesin ndaj fëmijëve të mi dhe më duhej të fitoja para. Në moshën 40 vjece, kisha një stad të rëndë të venave varikoze dhe pas një turni 8 orarsh pune gati nuk i levizja dot këmbët….Im shoq më ka ndihmuar shumë, më përgatiste maska dhe më bënte masazhe në këmbë për të më lehtësuar dhimbjen. Sigurisht ato metoda me ndihmuan të ndjeja më pak dhimbje dhe për të ulur enjtjen, por ishin sipërfaqësore..

Duke u plakur, problemet e mia u keqësuan. Në moshën 68 vjece, nuk rrija dot në këmbë për më shumë se 10 minuta pa ndjerë një dhimbje therëse.

Në atë momënt vendosa të kërkoj ndihmë dhe shkova në spital. Një mjek më vizitoi këmbët dhe tha që s’mund të bëhej asgje. Për të rifilluar të eci duhej të operohesha.

S’jua shpjegoj dot se sa u trondita pas vizitës. Ime më kishte pasur të njëjtin problem dhe ishte kuruar tek i njejti spital…Shpenzoi një tufë me para, por kur pa që asgjë nuk funksiononte, vendosi të operohej. Kjo e ndihmoi të lehtësonte dhimbjen por gjithësesi kishte probleme me ecjen.

E gjeta zgjidhjen në mënyrë të papritur

S’me kishte mbetur më asgjë për të bërë. Filluam të kursenim për operacionin. Ishte mundësia ime e fundit për të lëvizur këmbët pa ndjerë dhimbje. Një ditë, mbesa ime erdhi të më takonte dhe kishte një broshurë në dorën e saj. Më tha që e kishte gjetur tek një fizioterapiste. Ishte një broshurë që fliste për trajtimet e reja kundër variceve. I kishte kërkuar mjekut informacione për një produkt të quajtur Varyforte Premium Plus.

Mesa duket ishte një ilac inovativ i sapo hedhur ne treg. Nuk ishte bërë akoma shumë i njohur, por personat që e kishin përdorur betoheshin që funksiononte. Rezultatet shkonin përtej pritshmërive të tyre.

Pasi lexova me kujdes informacionet ne broshurë, vendosa të zbuloj më shumë për këtë ilac tundues. Isha e ngopur me sharlatanë që ofrojnë zgjidhje magjike që nuk bënin gjë tjetër vecse keqësonin problemin.

Mbesa ime gjeti faqen e furnitorit zyrtar të Varyforte Premium Plus me të gjitha informacionet e nevojshme: udhëzimet e përdorimit, një listë përbërësish dhe mendimet e njerezve që kishin hequr qafe format e rënda të variceve në vetëm 1 muaj!! Pa kirurgji! E imagjinoni?

Mbesa ime e porositi produktin në internet dhe pas një jave na erdhi pakoja.

Sapo nisa ta përdor, pas pak ditësh, vura re që këmbët nuk më dhimbnin si zakonisht. Enjtja ishte zhdukur dhe nuk u kthye me.