Mjeku italian ka tronditur botën: „Kanceri është një infeksion kërpudhor që shërohet me sodë buke“!..

24.03.2019 21:04:03

Përgatiti: Sylejman Morina

Roma, 24 mars 2019

Dr. Tulio Simonchini ka tro*ditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kan’cerin. Sipas tij, kan’ceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion kërpudhor që mund të eliminohet me sodë buke. Dr Simonchini e përdori këtë metodë për të kuruar mijëra pacientë që vuanin nga lloje të ndryshme të kan’cerit dhe pretendon se është 100% efektive.

Terapia nuk është aspak e dëmshme dhe nuk keni asgjë për të humbur. Realiteti i dhimbshëm i shumë rasteve të kan’cerit është disi i lidhur me dështimet e onkologjisë.Ne duhet të provojmë se onkologjia moderne nuk është në gjendje t’i përgjigjet të gjitha pyetjeve që pacientët me kan’cer kanë. Është angazhimi ynë moral dhe etik për të gjetur shërimin e vërtetë për sëmundjet më të vështira dhe më vdekjeprurëse të kohës sonë “, tha Dr. Simonchini.

Kan’ceri është një kërpudhë!

“Rreth një shekull më parë, ekzistonte një teori e madhe që kan’ceri shkaktohet nga gjenet funksionale, që do të thotë se sëmundja është brenda qelizave. Megjithatë, sipas mendimit tim, kan’ceri është një infeksion kërpudhor dhe një fenomen i veçantë qelizor “, shtoi Dr. Simonchini, i cili ka dërguar sinjale tron.ditëse në botën mjekësore me pretendimin e tij.

Në botën e bimëve, kan’ceri është shkaktuar nga infeksionet kërpudhore dhe e njëjta gjë ndodh edhe tek njerëzit. Çdo lloj kan’ceri shkaktohet nga kërpudha Candida, e cila është konfirmuar nga disa studime.

Me kalimin e kohës, indet tona dobësohen, lodhen dhe fillojnë prodhimin e qelizave të paidentifikuara. Sipas Dr. Simonchini, kan’ceri është një “ulçerë” ku qelizat e deformuara grumbullohen dhe formojnë koloni.

Soda e bukës

Medikamentet e zakonshme antifungale janë joefektive kundër kan’cerit pasi ato vetëm sulmojnë sipërfaqen e qelizave. Infeksioni kryesor është më i fuqishëm se sa një bakter i vetëm, prandaj infeksionet e kërpudhave zgjasin aq gjatë.

“Unë kam identifikuar gjërat që mund të sulmojnë këto koloni të kërpudhave që shkaktojnë kan’cerin. Bëhet fjalë për sodën e bukës dhe një tinkturë jodi,” thotë Dr. Simonchini. Trajtimi

“Unë kam përdorur trajtimin për pacientët e mi për më shumë se 20 vjet. Shumë nga këta pacientë janë shëruar krejtësisht nga sëmundja, madje edhe kur mjekët nuk u kanë dhënë atyre asnjë shans.

Mënyra më e mirë për të eliminuar një tumor është që ai të bie në kontakt me sodën e bukës,” – tha Dr. Tulio. Sipas tij, tumoret e organeve të brendshme duhet të trajtohen me sodë buke duke e aplikuar atë drejtpërdrejt në arterie dhe është gjithashtu e rëndësishme për të trajtuar çdo lloj kan’ceri me dozën e duhur.

Ai rekomandon përdorimin e sodës pa alumin për trajtimin e kan’cerit. Ajo mund të gjendet pothuajse të gjitha dyqanet dhe farmacitë.

Si funksionon terapia

Soda e bukës rrit alkalinet e gjakut në mënyrë të konsiderueshme duke shkatërruat infeksionin kërpudhor. Kjo e shpërbën shpejt tumorin dhe e lë atë pa mbrojtje. Për kan’cerin e stomakut dhe atë të zorrës së trashëju duhet të përdorni 1 lugë çaji sodë buke në një gotë me ujë çdo mëngjes dhe mbrëmje për 1 muaj rresht.

Në shumicën e rasteve, kjo është koha e mjaftueshme për të eliminuar kan’cerin. Terapia duhet të zgjasë 3-4 javë dhe asnjë ditë më shumë.

Infeksionet vaginale janë bërë goxha të zakonshme në ditët e sotme dhe sipas Dr Simonchini, ata janë fajtori kryesor për kan’cerin e qafës së mitrës dhe tumoret vaginale.

Për të trajtuar këto probleme, ju duhet të lani vaginën tuaj me një përzierje prej 2 litra ujë me 2 lugë gjelle sodë buke. Kjo do të mposhtë kërpudhat që po shkaktojnë kan’cerit si dhe do të pengojë rikthimin e tyre. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .

Fotografia e Sylejman Morina