Në Hajvali u mbajtë Turnir memorial madhështorë për ish- futbollistin (Kap) Lauran Kadriun!

15.04.2019 14:09:37

Nga  Burim Krasniqi

Kapiteni i cili që në moshë të njomë ndërrojë jetë, tronditi Kosovën!
Malli dashuria dhe kujtimi nuk shuhen kurrë, me shumë krenari barti shiritin e kapitenit të të rinjtë e KF Hajvalia.
Edhe pse endrra e tij ishte qe te jet pjes e arenave sportive nderkombetare smundja e brisht mizore dhe e poshter ja shuajti endrrat dhe Zoti i morri jeten ne lulen e rinise si 15 vjeqar. Ishte nje lojtar shume i mire kishte dicipline potencial dhe shume luftarak ne arritjen e suksesit qe e kishte endrruar gjithmone.

Mirpo tani pikërisht sot në 6 mujorin e vdekjës së Ish- Futbollistit (kapitenit) të grupmoshave të reja të “KF Hajvalisë” Laurant.S Kadriu, z. Naser Gashi nga Shkolla e Futbollit Shkëndija me bashkëorganizatorë e organziua dhe u mbajtë një Turnir Memorial në futboll të vogël Kushtuar ish-futbollistit (Kapiten) të KF- –Hajvalia– “Laurant S.Kadriu”
Turniri u mbajt sot më datën 14.04.2019 (e diele) në Oborrin e Shkollës Fillore ,,Shkëndija ,në Hajvali,

Dhe duke filluar në ora 10:00. githë ky turnir memorial ishte në udhëheqën  dhe përkujdesje nga Shkolla e futbollit Shkëndija-Naser Gashi dhe Imami i Hajvalisë

Mr. Xheladin Fazliu. Aty patën rastin të marrin pjesë shumë ekipe, dhe ishte diqka tejet e veqant dhe shumë madhështore. Gjthashtu sot e nderojë Turnirin me prezencen e tij që ishte edhe Drejtori i Sportit të Komunës së Prishtinës Fitim Rexha. Nderin familjes i jep dhe Kengetari Meda me prezencen e tij. Pjesmarëse gjithsejë ishin 24 Ekipe⚽️⚽️!
Me knaqësinë dhe nderin që i bëri familjes KADRIU në një nga ekipet me Emrin “Gzimi” ishte prezent dhe deputeti i Kosovës nga radhët e LDK-së z.Arban Abrashi!
Falënderojmë të gjithë pjesmarësit dhe shikuesit, që na nderuan sot!

Falënderojmë Ekipet pjesamrëse për shebullim diciplinën dhe suksesin e tyre që treguan sot!