Real dhe Ramos nuk gjejnë gjuhën e përbashkët, PSG përfiton nga rasti

07.03.2021 10:34:31

Sergio Ramos dhe Real Madrid akoma nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për vazhdimin më tej të bashkëpunimit të tyre

Reali i Madridit vazhdon të këmbëngulë për të rinovuar me Sergio Ramos, por drejtuesit i kanë vendosur një ultimatum mbrojtësit spanjoll. Kapiteni ndodhet në vitin e fundit të kontratës dhe nuk po rinovon.

Presidenti Florentino Perez i ka afruar mbrojtësit zgjatjen e bashkëpunimit me një tjetër vit, me opsionin edhe për vitin e dytë. Ofertë që nuk e gëzon 34-vjeçarin, i cili ka gati një ofertë 3-vjeçare nga PSG.

Marca raporton se pavarësisht raportit shumë të mirë mes Perez dhe Sergio Ramos, ky i fundit ka kohë deri në fund të muajit mars për të dhënë një përgjigje. Nëse Ramos nuk rinovon atëherë Reali do të përpiqet ta zëvendësojë me David Alaban i cili do të largohet nga Reali i Madridit këtë verë me parametër zero.