Reali bën një përmbysje spektakolare

27.02.2017 00:09:07
VILLARREAL, SPAIN - SEPTEMBER 14: Gareth Bale (R) of Real Madrid celebrates with team mate Cristiano Ronaldo after he scored Real's pening goal during the La Liga match between Villarreal and Real Madrid at El Madrigal on September 14, 2013 in Villarreal, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Pavarësisht suksesit te veshtire nga Barca ndaj Atl. Madrid, katalanasit nuk munden të marrë dot kreun pasi Reali i Madridit bëri një përmbyse fantastike në “El Madrigal”. Trigueors dhe Bakambu në pesë minuta nga 51 deri në të 56-tën krijuan idenë e një tjetër “rrëzimi” të los blancos kur i dhanë një epërsi të dyfishtë nëndetësesës së verdhë.

Por nëndetësen e vërtetë e bëri Reali që ktheu ndeshjen në 20 minuta. Fillimisht ishte Bale që shënoi, ndërsa më pas Ronaldo u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Në barazim Reali u hodh i tëri përpara në kërkim të fitores dhe në të 84-trën Morata arriti t’i japë një fitore të pabesueshme ekipit të Zidane që konfirmoi se minutat e fundit i ka gjithmonë të tijat.