Ronaldo në karantinë/ Dalin pamjet, arratiset nga Italia bashkë me familjen

12.03.2020 12:10:40

Pas shpërthimit të koronavirusit në Itali, Cristiano Ronaldo dhe familja e tij janë vendosur në Madeira, një ishull në Portugali.

Ndërkohë, Ronaldo po qëndron në karantinë pas kontakteve me Ruganin, futbollisti i Juventuesit i prekur nga koronavirusi.

E dashura e Ronaldos, Georgina Rodriguez ka publikuar pamjet nga shtëpia ku po qëndrojnë, ku shihet teksa luan me vajzën e saj të vogël, Alana Martina.

Përvecc Ronaldos, të rrezikuar janë të gjithë protagonistët e fushës dhe jo vetëm, që nga futbollistët, drejtuesit, mjekët, masazhatorët. Pra të gjithë ata që kanë pasur kontakte me Ruganin, të cilët duhet t’i nënshtrohen karantinës.