Sharlatani Shakohoxha i del ne krah Rames e fyen rende tifozet Kuq e Zi…

18.11.2019 18:00:58

Nga Adriatik Riza Dosti

Per gjithe c’ka ndodhi dje ne stadiumin kombetar te Tiranes…per lojen e dobet te kombetares sone, per humbjen e ndeshjes me Francen…per gafat e budalllaliqet pa fund te organizatoreve dhe inauguruesve shqiptare qeveritaro-sportive…per abuzimet e pa rregullsite e shumta me stadiumin e ri…per vjedhjet e grabitjet me thase te fondeve te ketij objekti…e deri tek thirrjet mese te justifikuara te tifozeve kuq e zi Rama Ik… ndaj se keqes se tyre me te madhe kombetare ……sharlatani e kryeinjoranti Shakohoxha …i biri i Mikado Shakohoxhes njerit prej oficereve madhore te kohes se diktatures ka share, ofenduar, fyer e fajesuar rende tifozet shqiptare te pranishem ne kete stadium…

Pa-buksa …shkoni ne shtepi e shiheni ndeshjen…ketu s’eshte teater e as komedi…ketu duhet zhurme …duhet ta mbeshtesni kete ekip,,,kush ju a ka dhene juve biletat….ju s’jeni per ketu…ju s’dini ta vleresoni kete stadium …etj etj …jane disa nga Brockullat qe ky pervers ju adresoj tifozeve tane te mrekullueshem…

Ky bythe e sahan lepires i te gjithe llojeve te pushtetareve ne pushtet ,,,ky palaco e batakci i pa ndreqshem…ky xhambaz ndeshjesh te shitura e te blera deri edhe te kombetares sone per vite me radhe…ky ndyresire qe dje kur ne Beograd kombetarja jone sa nuk vritej prej serbeve kriminele …pozonte para nje tanku serb me tre ushtare serbomedhenj me tre gishtat lart…ky hajdut i Arkives sportive te RTSH…ku baterdises i gjithckaje te mire qe kishte deri dje Arkivi i FSHF….ky ish krahu i djathte i Dukes deri dje me te cilin hante e pinte dhe vizitonte Xhamite e Teheranit …ky qe futi ne burg Ballist Morinen.,.. ky qe sot eshte militant e besnik budalla e injorant bashke i te cmendurit kryeminister Rama… ky njeri qe s’ka lexuar kurre nje Liber ne jeten e tij nga fillimi deri ne fund pervec Abetares se klases se 1 … ky person qe s’ka nje Liber sportiv ne biblioteken e tij shtepiake [ natyrisht nese ka nje te tille ]…ky njeri qe kurre nuk ka shkruar nje artikull sportiv ne median shqiptare…ky njeri qe eshte me i pa afti person qe une njoh deri me sot ne jeten time,.,,,po aq sa eshte edhe me i ndyri ne historine e medias sportive shqiptare ne te gjitha drejtimet…

….Vetem duhet perbuzur e urryer me te gjitha format neveritese te perbuzjes…pa diskutuar qe e kam thene edhe here te tjera po publikisht ky servil e bandit i sportit…duhet hetuar e cuar per ndjekje penale nga RTSH e FSHF per grabitjet qe ju ka bere Arkivave te tyre duke i shfrytezuar ato per biznesin e tij te piset personal…ku deri dje ju shiste futbollisteve tane copera filmike te hedhura ne kaseta video ne menyre qe ata ti shfrytezonin per nje kariere tjeter e te sapo nisur jashte Shqiperie…

Njoh e di plot emra te tille futbollistesh te cilet ma kane pohuar nje xhambazllik te tille te kryer me ta prej ketij palacoje per vite me radhe……sikurse di fort mire se si materialet e vjedhura prej arkives se TV shqiptar ky pervers i shfrytezoi aso kohe per nje nga TV private qe ishin hapur atehere ne Shqiperi e saktesisht per TVA… e dikujt qe sot me te drejte bertet ”per ndershmeri e drejtesi”…

Ky pra ky …fare palacoje e bythelepiresi i quajtur Shako….sot guxon e shan…ofendon e perdhos tifozet e mrekullueshem shqiptare.,…

Pftuuuuu rrace e ndyre komunisti…rrace perverse e bastardesh te pa ndreqshem..

Ti je nder te paret qe e ke minuar e shkaterruar ate kombetare prej kohesh…ndaj dhe ti duhet te jesh nder te paret qe pas Rames …Dukes e bandes se tyre …duheni zhdukur nje ore e me pare prej aty ku jeni.,