Etiketimet Albert Vataj

Etiketim: Albert Vataj

Statuja e Lirisë, një fener që ndriçon rrugën drejt ëndrrës

Nga Albert Vataj EDHE NJE HERE PER TE Statuja e Lirisë, një fener që ndriçon rrugën drejt ëndrrës Për të është shkruar kaq shumë, por ka gjithnjë...

Në vigjilje të një masakrë

Nga Albert Vataj Arrestime aktivistësh dhe disidentësh, në vigjilje të 30-vjetorit të masakrës në sheshin Tienanmen Ende edhe sot pas 30 vitesh nuk është i saktë...

Spektakël, emocion dhe frikë

 Nga Albert Vataj Këto imazhet mahnitëse u kapën dje nga 60-vjeçari, Douglas Croft, 60 vjeç dhe vëzhguesi i balenave, 32-vjeçarja, Kate Cummings. Kjo akrobasi e...

Sot 80 vite nga lindja e këngëtarës Vaçe Zela

Nga Albert Vataj Ka sot datëlindjen, Vaçe Zela, këngëtarja që dhuroi kaq shumë emocione dhe na mori pafund duartrokitje. Ajo u lind në Lushnje më...

Persiatje për lumturinë

Nga Albert Vataj Ti mundesh me ken i lumtin n'se don me ushqy me shpirtin tand njat diell qi ngroh gjithkend rreth teje Ç'asht lumtunia?! Lumtunia asht,...

Fatmir Haxhiu, piktori që skaliti me pasione zjarri si penelatat lirike...

Nga Albert Vataj Fatmir Haxhiu, ishte ai identitet artkrijues, i cili sendërgjoi një panoramë realiteti artistik sfidues. “Piktor i Merituar” dhe “Mjeshtër i Madh...