Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Hashim Thaçi i shkruan sërish Kurtit, i kërkon t’i tregojë...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ia ka dërguar edhe një letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku ka theksuar se është në...

Albin Kurti: Në takimin me presidentin Thaçi, pa marrëveshje me LDK-në

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti megjithëse i ka dhënë emrat e ministrave nga radhët e partisë që ai drejton, thotë se në takimin...

Bekim Blakaj: Kurti nuk duhet të përzihet në punën e Prokurorisë...

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurtit nuk duhet të përzihet në punën e Prokurorisë Speciale për gjykimin e krimeve të luftës së fundit në Kosovë. Madje...

Isa Mustafa e Albin Kurti sot projektojnë pamjen e qeverisë së...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritet të takohen sot për t’i dhënë fund negociatave...

Ramush Haradinaj sërish e quan mashtrues Kurtin: Dikur e mbështeste taksën,...

Keministri në detyrë, Ramush Haradinaj, thotë se nëse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, e bëjnë një gabim të tillë do të ishte e pafalshme...

Albin Kurti pret në takim zyrtarë të OKB-së, flitet për dialogun

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim anëtarin e Bordit Këshillimor të Nivelit të Lartë për Ndërmjetësim pranë Sekretarit të Përgjithshëm...

Albin Kurti i ofroi kryeministrit malazez një pakt kundër Serbisë?

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti do t’u ofrojë autoriteteve të Podgoricës të mbështesin idetë e Kosovës në luftën kundër Serbisë, dhe si...

Heqja e vijave të kuqe, kusht për qeverisjen e Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Bazuar në takimet e deritanishme të grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së për arritjen e një marrëveshje për bashkëqeverisje dhe dallimet në...

Rasti historik i Albin Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga ana e KQZ-së, edhe zyrtarisht LVV-ja doli të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. Për...

Albin Kurti dhe familjarët bëjnë homazhe tek varri i Astrit Deharit

Në trevjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të...