Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Albin Kurti merr vendimin tjetër, vendosë sanksione ndaj kësaj kompanie

Më 20 shkurt 2020 është raportuar se si Dogana e Kosovës ka ndaluar në fillim të po atij muaji dy kamionë me vajra që...

Kurti bën thirrje të votohet buxheti sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta votojnë buxhetin. Ai tha se në situatën aktuale, ka gjasë që...

Albin Kurti nuk e fut në agjendë takimin me Thaçin

Thaçi kishte planifikuar se sot në mëngjes t’i dërgonte një ftesë me tri termine kryeministrit Kurti: 10:00, 10:00 dhe 12:00. Përderisa Zyra e Kryeministrit nuk...

Albin Kurti emëron dy këshilltarë të tjerë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot dy këshilltarë të tjerë. Bëhet fjalë për Dorotea Deshishku që do të shërbejë si...

Albin Kurti në Prekaz: Ne kemi obligim e borxh të përhershëm...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe te varri i Komandantit Legjendar, Adem Jashari, dhe familjes Jashari në Prekaz, me...

Këshilltari i Kurtit i reagon Grenellit: “Tweet-at” e tij janë më...

Lidhur me postimin e djeshëm të të dërguarit të presidenti Trump për dialogun, Richard Grenell, kanë reaguar nga zyra e kryeministrit Albin Kurti. Grenell mbrëmë...

Albin Kurti emëron Driton Talin këshilltar politik

Kryeministri Albin Kurti, e ka emëruar Driton Tali, Këshilltar Politik për çështjen e koordinimit të SHERPA dhe zbatimit të Planit Shumëvjeçar të Veprimit për...

Albin Kurti: Në sektorin privat s’mund të ketë pagë nën 350...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë punëtorisë së organizuar nga Oda e Afarizmit të Kosovës, tha se reciprociteti ndaj Serbisë do të ndodhë pasi...

Albin Kurti shkarkon bordet e ndërmarrjeve publike në Prishtinë, mbron të...

Dy drejtorët e VV’së me aktakuza për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar vazhdojnë punën të qetë në Komunën e Prizren. Derisa fshesa e bordeve...

Lutfi Haziri, Albin Kurtit: Hiqe taksën dhe vendose reciprocitetin – vendimet...

 Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur pro heqjes së taksës 100 për qind për mallrat serbe. Përmes një shkrimi në Twitter,...