Etiketimet Ali Sonboly

Etiketim: Ali Sonboly

Gjermani: Policia e arrestoi një shok të sulmuesit në Munih

Policia gjermane e ka arrestuar një 16 vjeçar afgan, i dyshuar se kishte lidhje me personin e armatosur 18 vjeçar, i cili para tri...

Varrimi i Armelës dhe Dijamantit bëhet të martën në Kosovë

Kosovarët e vrarë në Munih në sulmin me armë nga i riu 18 vjeçar, Ali Songoly, do të varrosen të martën në Kosovë. Naim Zabërgja...

Sulmuesi i Munihut ishte pacient i psikiatrisë

Autoritetet gjermane kanë thënë se personi qe dyshohet se e kreu sulmin e 22 korrikut në Munih, ku u vranë nëntë persona, mes tyre...

Njeriu që i bërtiti vrasësit të Munihut: Po të kisha një...

Nga ballkoni i katit të katërt të një pallati që ngrihet mbi qendrën tregtare “Olympia” në Munih, Thomas Salbey tregon me gisht një pikë...

Fqinjët thonë se sulmuesi i Munihut ishte ‘djalë i qetë dhe...

Fqinjët e sulmuesit të Munihut, Ali Sonboly, i cili la të vdekur nëntë persona dhe plagosi 27 të tjerë, e kanë përshkruar atë si...

Ja libri për vrasjet që u gjet në banesën e sulmuesit...

Policia gjermane ka gjetur libra dhe dokumente në banesën e sulmuesit të Munihut. Njëri nga librat e gjetur në banesën e tij është edhe ajo...

Ky është emri i sulmuesit në Munih

Ali Sonboly, dyshohet se është emri i sulmuesit në Munich, i cili la të vdekur së paku 10 persona në dyqanin e ushqimeve të...

Zbulohet biseda e sulnuesit me një qytetar (Transkripta)

Reddit ka publikuar transkriptën e bisedës mes vrarësit të Mynihut dhe një qytetari, i cili ato momente ishte në ballkon. 18 vjeçari, gjermano-iranian thuhet...