Etiketimet Amerika

Etiketim: amerika

Kur Ivica Daçiq lehë si qeni?!

Nga Binak Maxharraj Ivica Daçiqi është njeri i farës së keqe serbe.Është një çetnik dhe racist i dorës së parë më mendje dhe trup.Ky qenë...

Ramush Haradinaj: Kosova përket në botën, të cilës i prinë...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar popullin amerikan për Ditën e Pavarësisë. Haradinaj ka thënë se SHBA është sinonim i idealeve më të larta...

Avokati, Robert Muelle raporton për nderhyrjen ruse ne zgjedhet e 2016

SHBA/ Robert Mueller: Nëse doni qetësi në SHBA, Hillary Clinton duhet të hetohet sërish SHBA/ Donald Trump dhe Rusia në pritje të rezultatit,...

Shqipëri/A iu ndalua familjes Berisha hyrja në SHBA? Reagon Amerika

“Sali ti e kapërcen dot oqeanin me dasht? Hajde përgjigju, ti me dash e kapërcen dot oqeanin Sali?“. Kjo pyetje retorike e...

Amerika s’ka nevoj të bindet, është administrata e Trumpit kontravers, ajo...

Nga Fadil Maloku 1. NE duhet me ruajt miqësinë dosido me Amerikën, por, me administraten e tanishme, si...

Fadil Maloku: Donald Trump, është duke e cenuar ndieshëm miqësinë tonë...

1. Donald Trump, me Marrëveshjen historike, mes Serbisē dhe Kosovës, qartazi po shihet se po tenton që ta joshë Serbinë në...

Ahmet Asani: Kur pat shkuar Rugova n’Amerikë

Kur pat shkuar Rugova n'Amerikë, për Kosovën Republikë! Komunistët fort protestuan, Amerikën thoshin se duam! Ngriti zërin Fazli Velija, rroftë monizmi tha rroftë Partia! Puthi yllin në Flamur, s'guxon kush me...

Presheva si mollë sherri në gojë të Vuçkos e Gjarpërit!

Nga Ahmet  Asani Tani qe kaloi faza a zhurnalit politik Vuçiç e Hashim, Kosova po hyn ne fazen e mashtrimit te madh! Plani i Vuçkos eshte...

Ramush Haradinaj për vdekjen e McCain: Amerika humbi heroin, kurse Kosova...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkruar se senatori John McCain, tanimë i ndjerë, ishte një fitues në luftë dhe në paqe, si dhe...

Kalorësit e vonuar për ndarjën e Kosovës?!.

Amerika e bëri të çartë sot së nuk ka ndërhyrje nga jashtë:”Çdo marëveshje për normalizimin e marëdhënjeve midis Kosovës dhe Serbisë duhet te vijë...