Etiketimet Anglia

Etiketim: Anglia

Në Angli/ Kamioni i tmerrit ku u gjeten 39 të vdekur,...

Një ngjarje horror ka ndodhur në qytetin Essex në Angli. Mediat britanike raportojnë se 39 persona janë gjetur të vdekur brendanë një kamion. Policia...

Përballja e Kosovës me të kthyerit nga Siria

Në veri të Sirisë kanë mbetur me mijëra ish-luftëtarë të IS nga vendet e huaja. Gati asnjë vend nuk do t’i pranojë ata. Kosova...

Kosova zbulon lojtarët e grumbulluar kundër Anglisë

Është publikuar lista e lojtarëve me të cilët do të luajë ekipi i përfaqësueses së Kosovës U21 ndaj Anglisë U21. Kjo ndeshje do të zhvillohet...

Hysaj drejt Anglisë, e kërkon një tjetër skuadër londineze!

Shumë zhurmë për asgjë. Deri tani kanë qenë vetëm fjalë, megjithatë emri i Elseid Hysajt vazhdon të lakohet në Angli, aty ku tashmë e...

Futbolli rikthehet në shtëpi, Anglia po pushton Europën?

Është antipodi i Brexit. Nëse nga njëra anë Anglia ekonomike dhe politike por organizon daljen nga Europa, futbolli i Ishullit po dominon në kompeticionet...

Historike! Kroacia “gjunjëzon” Anglinë, futbolli “nuk kthehet” në shtëpi

Kombi “mëmë” i futbollit është në lot pas një feste të çmendur pak ditë më parë kur Anglia u rikthye në një gjysmëfinale Botërori...

Prishet “mallkimi”, Anglia në gjysmëfinalet e Botërorit pas 28 vitesh

Anglia prish “,mallkimin” e çerekfinaleve dhe 28 vite që pas Botërorit të 1990-s, arrin që të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës,...

Lojë e bukur e “Tre luanëve”, Anglia udhëheq 1-0 ndaj Suedisë

Në një Botëror “të çmendur” si ai rus, ku futbolli evropian ka treguar deri tani supermacinë e vetë, kombëtarja e Anglisë po shfaqet më...

Ja çfarë bëri Anglia për të neutralizuar insektet në stadium?

Heroi i Anglisë Harry Kane ka thënë se ai dhe shokët e tij të ekipit kishin miza në gojë gjatë gjithë ndeshjes ndaj Tunizisë. Kane...

Australia e vendosur, bojkot diplomatik Botërorit

Australia i bashkohet Anglisë në vendimin e marrë për një bojkot dilomatik të “Rusi 2018”. Deklarata vjen nga Ministri i Punëve të Jashtme të...