Etiketimet Barcelona

Etiketim: Barcelona

Urdhrat e Myler gjatë goleadës ndaj Barcelonës: Vazhdoni, mos u ndalni

Thomas Myler ishte autori i  dy golave në goleadën turpëruese të Bayern Munich ndaj Barcelonës 8-2 në çerekfinalet e Champions League. “Tani që e mendoj...

Barcelona nuk gjen qetësi, Lionel Messi rrezikon largimin…falas!

Barcelona nuk po gjen qetësi, pasi mbyllën çështjen Abidal, hapet një tjetër edhe më delikate. Pas tensioneve ndërmjet drejtorit sportiv dhe Leo Messit, presidenti...

Lautaro Martinez, ëndrra e madhe e Barcelonës

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, është shndërruar në ëndrrën e madhe të Barcelonës për verën e ardhshme. Ylli argjentinas ka pasur një sezon të mirë...

Trazirat në Barcelonë, shtyhet El Clasico

Tashmë vendimi është zyrtar: El Clasico i parë i sezonit, Barcelona-Real Madrid, nuk do të luhet, sikurse ishte parashikuar, më 26 tetor, për shkak...

Messi i jep fund misterit: Ja pse doja të ikja nga...

Në vitin 2017, Lionel Messi ka menduar seriozisht të largohet nga Barcelona. Në intervistën e gjatë dhënë për radion kryesore katalane, 32-vjeçari shpjegoi se...

Messi luan “pa top”, shpërblen ekipin me një darkë në Barcelonë

Skuadra e Barcelonës është takuar për një darkë mbrëmjen e së mërkurës me shpresën për të ribashkuar grupin dhe diskutuar problemet që kanë hasur...

Befasia e Barcelonës Lionel Messi, konferencë sot…

Barcelona të shtunën do të kërkojë të mbrojë titullin e Kupës së Mbretit, në finalen kundër Valencias. ‘Katalanët’ vitin e kaluar arritën në Spanjë arritën...

Zidane ia thotë Pogbas: Tani ose kurrë

Skuadra e Real Madrid me gjasë është e vendosur që ta transferojë francezin Paul Pogba gjatë këtij afati kalimtar. Mesfushori i Manchester United është raportuar...

Messi një kampion! Mos duhej ndëshkuar me të të kuq?

Barcelona hodhi një hap drejt finales së Ligës së Kampionëve, duke mposhtur Liverpoolin 3-0 në sfidën e parë gjysmëfinale, ndërsa Lionel Messi shënoi dy...

Barcelona, gati të hapë shampanjën e titullit kampion

Kur kanë mbetur edhe 4 javë nga fundi i kampionatit, Barcelona ka përgatitur festën e titullit të dytë kampion radhazi në Spanjë, teksa mbrëmjen...