Etiketimet BBC

Etiketim: BBC

Futbolli është gjithçka

Nga Daut Dauti Ka kohë që mediat britanike nuk më kanë kërkuar të shkruaj për to apo të intervistohem. Kur ndodhë një gjë e tillë,...

BBC: Rritja e futbollit të Kosovës falë të shkëlqyerit, Fadil Vokrri

Transmetuesi publik britanik ka shkruar për rritjen e futbollit të Kosovës, e cila, sipas tij, ka ardhur kryekëput falë legjendës së futbollit shqiptar dhe...

Zidane te Manchester United? Flasin drejtuesit e “Djajve të kuq”

Marrëdhëniet mes Jose Mourinhos dhe drejtuesve të Manchester Unitedit janë më të tendosura se kurrë, aq sa pas humbjes së “djajve të kuq” në...

Një i refugjatit malazez, në Britani la testament : Mbi tre...

Një refugjat nga Mali i Zi që kishte migruar në Cardiff të Uellsit dhe ndër vite kishte grumbulluar pasuri të madhe, ka lënë testament...

Dokumentari i BBC-së për familjen Jashari (Video)

Gjiganti medial britanik BBC para dy vjetësh kishte publikuar një dokumentar për masakrën e vitit 1998 në familjen Jashari. Filmimi, i cili zgjat katër minuta...