Etiketimet BE

Etiketim: BE

Kosova të bashkohet suksesit të rajonit përmes dialogut të udhehequr ...

Kancelarja Merkel dje ka shfaqur mbështetjen e saj për dialogun për normalizimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë të udhëhequr nga Bashkimi Evropian. Mbështetja...

BE: Është koha që të çgetoizohen kosovarët

Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizim dhe rrjedhimisht është koha e duhur që kosovarëve t’u hiqen vizat, ka konfirmuar BE-ja. Zyra e...

Miliarda euro, avionë e anëtarësim në BE, oferta e Trump për...

Mediat serbe pretendojnë se gjatë vizitës në Washington përpara disa ditësh, presidentit Aleksandar Vuçiç i është presion nga sekretari Smerikan i Shtetit Mike Pompeo...

Jorida Tabaku: Qeveria Rama nuk fitoi asnjë projekt të BE, fqinjët...

Anëtarja e kryesisë së PD dhe ish deputetjapërmes një postimi ka bërë të ditur se, Shqiperia e Rames eshte nje deshtim ekonomik dhe kjo...

SHBA-BE-OSBE godasin opozitën dhe presidentin, ja vendimi për zgjedhjet e 30...

SHBA, BE dhe OSBE i kanë dhënë një tjetër goditje opozitës dhe presidentit Ilir Meta duke rikonfirmuar zhvillimin e zgjedhjeve lokale për zgjedhjen e...

Zgjedhjet në Parlamentin e BE-së/ Kreu gjerman i CDU-së kërkon që...

Annegret Krap- Karrenbauer ka kërkuar që si në krye të Komisionit të BE-së të qëndrojë Manfred Weber. Kreu kristian-demokrat gjerman, Annegret Kramp-Karrenbauer tha se Manfred...

BE paralajmëron për manipulime ruse në zgjedhjet evropiane

Referendumi për Brexitin, fushata elektorale në SHBA dhe tani zgjedhjet për Parlamentin Evropian? Për Komisaren e Drejtësisë Jourova kërkohet vigjilencë më e madhe për...

BE përsëritë se taksa është pengesë për dialogun, hesht për njëanshmërinë...

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç, ka përsëritur edhe një herë kërkesën e BE-së që autoritetet kosovare të pezullojnë menjëherë taksën e vënë ndaj...

BE: Marrëveshja për ‘Brexit’ në fillim të nëntorit

Michel Barnier, negociatori i Bashkimit Evropian për daljen e Britanisë nga blloku, shprehu optimizëm për arritjen e një marrëveshjeje me Britaninë brenda 6-8 javësh. “Duhet...

Letër e hapur zyrtarëve të BE-së dhe SHBA-së!

Pse të detyrohet Kosova që të ulet në tavolinën e bisedimeve të pabarabarta në Bruksel me Serbinë? Shkruan: Florim Zeqa Duke përcjellë me vëmendje zhvillimet rreth...