Etiketimet Binak Maxharraj

Etiketim: Binak Maxharraj

Dyzi i Dradan Molliqajt/ A pohon Dardani se Astriti është vetëvrarë?

Nga Binak Maxharraj 1.z.Albin Kurti,per rastin e Astrit Deharit,pat deklaruar se Astrit Dehari eshte vrar ne Qendren e Praburgimit ne Prizren. Kurti pate thane se Astrit Dehari...

Manipulimi me kushtet për liberalizimin e vizave

  Nga : prof. Binak Maxharraj S'ka ditë qe nuk po flitët e përflitet për kushtët që BE-ja ja vuni Kosovës për liberalizimin e vizave. Trillimet...

U dorëzua Ramush Haradinaj

Nga Binak Maxharraj Sot Qeveria e Kosoves e paska miratue raportin,ku Kosova nuk humbe toke,te Komisionit Murat Meha. Mareveshja e Komisionit Meha se bashku me te...

Binak Maxharraj: “Istogaj, Rugovizmi është krenaria e juaj”

ISTOGAS RUGOVIZMI ËSHTË KRENARIA E JUAJ Nësër ju Istogas nuk bënë të ligështohëni, nuk bënë të dorzoheni. Nësër, mos ia këtheni shpinën vizionarit Presidentit historik dr.Ibrahim Rugova. Nësër, mos...

Në vitin 1958 për hërë të parë e shkela kufirin me...

Nga Prof.dr Binak Maxharraj Ishte muaji qershor i vitit të largët 1958. Një mbramje baba më thotë: biro shko me fjetë se nesëe do te zgjohemi...

QEVËRIA “RAMBO” ËSHTË E KËRCËNUAR DHE E RRETHUAR NGA “ALTILERIA” NGA...

Nga Binak Maxharraj Të gjithë na jemi dëshmitarë së pas tre muajve zgjatje,zhagitje,më në fund u formu Qeveria e Kosovës më në krye më Ramush...