Etiketimet Bisedimet

Etiketim: bisedimet

E kanë ditë të gjitha strukturat politike në pushtet, se formimi...

Nga Skënder Mulliqi Pasha Zotin siq shprehemi shpesh gjatë bisedave, forte mirë e kanë ditë të gjitha strukturat politike në pushtet, se formimi i Grupit...

Vuçiq: Bisedimet në Berlin nuk kanë asnjë lidhje me zgjidhje për...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka zbuluar se çfarë tema do të diskutohen gjatë takimeve në Berlin. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se...

Mogherini dhe Vuçiq bisedojnë për tarifën, Trepçën dhe dialogun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Përfaqësuesja e Lartë e BE-së , Federica Mogherini kanë zhvilluar një bisedë...

Cila është platforma e Kosovës për bisedime më Serbinë?

Nga Ahmet Asani (Nuk hyhet ne pazar me Serbi pa e pranu Serbia shtetin e Kosovës!) E para nuk mund te thuhet se Serbia eshte duke...

Imitimi i zbehtë i kërkesave politike

Nga Sevdail Hyseni Në Luginë të Preshevës, këtyre ditëve, skena politike shqiptare, ka intensifikuar veprimet në kërkim të gjetjes së një deriçke të vogël për...

Bruksel, Hashim Thaçi e Aleksandër Vuçiç bien dakord për intensifikimin...

Një takim i nivelit të lartë midis delegacioneve të Beogradit dhe Prishtinës përfundoi në Bruksel pas tre orësh bisedimesh të drejtpërdrejta. Shërbimi diplomatik evropian...

Kushtet e pa favorshme politike të Kosovës për dialog me Serbinë

Aktualiteti politik në vend, i krijuar si rezultat i klasës së pa përgjegjësme plolitike, që kryesisht është e grumbulluar rreth presidentit Thaqi, e ka...

Avdullah Hoti: Kosovës i duhet uniteti politik në bisedimet me Serbinë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, tha se platforma e Qeverisë së Kosovës për bisedimet me Serbinë e sjellë në Kuvend, është...

Ambasadori amerikan në Serbi: Nuk ka arsye që dialogu Kosovë-Serbi të...

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott ka thënë që nuk ka asnjë arsye që dialogu Kosovë-Serbi të futet në krizë serioze, duke shtuar se...

Anulohen bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë

Bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë janë ndërprerë, e kjo për shkak të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare serbe ‘Liri, demokraci, drejtësi’,...