Etiketimet Champions League

Etiketim: Champions League

Urdhrat e Myler gjatë goleadës ndaj Barcelonës: Vazhdoni, mos u ndalni

Thomas Myler ishte autori i  dy golave në goleadën turpëruese të Bayern Munich ndaj Barcelonës 8-2 në çerekfinalet e Champions League. “Tani që e mendoj...

Mourinho drejt largimit nga United, e pason “mjeshtri” i Champions League

Hoze Murinjo mund të jetë shumë pranë largimit nga posti i trajnerit të Manchester United, me Daily Star që raporton se zëvendësuesi i tij...

Shkëndija synon historinë, në Moldavi për kualifikimin

Shkëndija e Tetovës sot luan për historinë por edhe për milionat që jep UEFA. Në orën 19:00 në Tiraspol të Moldavisë, kuqezinjtë tetovarë do...

Drita e Gjilanit dhe Shkëndija e Tetovës synojnë të ndezin...

Jo të gjithë janë nën ethet e Botërorit sepse e marta nuk është vetëm dita e gjysmëfinales së parë mes Francës dhe Belgjikës, por...

Cairo ‘thumbon’ Juven: Në Itali, ajo penallti nuk do jepej kurrë...

Vetëm 3 ditë pas eliminimit të hidhur nga Champions League, Juventusi vijon të vuajë ende ‘dhimbjen’ e asaj penalltie në sekondat e fundit, që...

Barcelona jashtë Champions, përmbysje historike e Romës

Ndoshta as në ëndërr nuk i kishte dalë edhe tifozëve më të zjarrtë, ajo që ka bërë Roma në “Olimpico” ndaj Barcelonës. Katalanasit tashmë janë...

Eibari “masakron” Sevillan, Montella në telashe

Humbje shokuese për Sevillan e Vincenzo Montellas në javën e 21-të të La Ligas. Andaluzianët u mposhtën me rezultatin 5-1 nga Eibari duke humbur akoma...