Etiketimet David Sassoli

Etiketim: David Sassoli

Presidenti i ri i PE-së viziton sot Maqedoninë e Veriut

Presidenti i ri i Parlamentit Evropian, David Sassoli, sot do të qëndrojë në Maqedoninë e Veriut, e cila është vizita e parë e tij...

Presidenti i Parlamentit Europian: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli është shprehur “pro” çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në hapje të samitit të liderëve...