Etiketimet Demarkacion

Etiketim: Demarkacion

Mbledhje urgjente e LDK-së

Kryesia e LDK-së është mbledhur urgjentisht pas dështimit për të proceduar në Kuvend marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Mustafa pas përfundimit të takimi...

Arban Abrashi: Demarkacioni mund të dalë në Kuvend më së voni...

Zëdhënësi i Qeverisë dhe njëherësh ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi tha se nuk ka ndonjë datë specifike se kur do të...

Shpetim Bulliqi: Sot prezantojmë fakte të reja për demarkacionin

Demarkacioni Grupi i ekspertëve të pavarur ka paralajmëruar sot prezantojnë fakte se demarkacioni me Malin e Zi nuk është në rregull. Grupi i ekspertëve të pavarur...

Kryeministri Mustafa : Jam i gatshëm t’ju dalë përpara atyre që...

Kryeministri Isa Mustafa ka folur edhe për kërcënimet për deputetët e Kuvendit të Kosovës që do ta votojnë demarkacionin me Mali e Zi, si...

Markoviq: Kosova mos të vonohet në respektimin e marrëveshjes për demarkacion

Dushko Markoviq, zëvendëskryeministër i Malit të Zi, tha se marrëveshja kufitare e nënshkruar mes vendeve, duhet të respektohet pa vonesa të mëtejshme nga Kuvendi...

Për demarkacionin, arbitrazh ndërkombëtar

Nënkryetari i PDK-së, Adem Grabovci ka vlerësuar se demarkacioni me Malin e Zi duhet të votohet, por , sipas tij, për shkak të kundërshtimeve...

“Debati për Demarkacionin s’do të jetë sa për sy e faqe”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Elmi Reçica, ka thënë se tryeza, e cila do të mbahet më 3 gusht në...