Etiketimet Demarkacioni me Malin e Zi

Etiketim: Demarkacioni me Malin e Zi

Shefja e Zyrës së BE-së,Apostolova, ka deklaruar: Nuk komunikoj...

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka theksuar se sundimi i ligjit është prioriteti...

Beqiri është skeptik nëse koalicioni i ka votat për Demarkacionin

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, është shprehur skeptik në lidhje me votimin e demarkacionit. “Nuk i kemi numrat. disa e kanë kundërshtuar...

Demarkacioni, vitin tjetër

Pavarësisht dëshirës së kryeministrit Isa Mustafa që ratifikimi i Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi të përfundoje sivjet, një gjë e tillë nuk...

Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi duhet të ratifikohet, ka...

Ambasadori amerikan Greg Delawie, ka thënë se marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi duhet të miratohet në Kuvend. “BE-ja e ka bërë ratifikimin e...

Opozita dhe deputetët: Nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të...

Megjithëse Parlamenti Evropian i ka vënë kusht Kosovës, demarkacionin për liberalizim të vizave, kjo nuk ka ndikuar që kundërshtuesit e versionit të tanishëm të...

Koalicioni nuk konsultohet me ‘Srpska’-n

Partnerët e mëdhenj të koalicionit qeverisës, PDK e LDK, edhe më tutje nuk janë konsultuar me Listën Serbe për ratifikimin e Demarkacionit me Malin...

Abdullahu: Kur të na ndizet drita kuqe për në BE, vizat...

Faton Abdullahu, këshilltar politik i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa ka vlerësuar se pajtimi i opozitës me pozitën sa i përket çështjes së demarkacionit...

Albulena Haxhiu thotë se demarkacioni nuk është kusht për liberalizimin e...

Komiteti për të Drejtat dhe Liritë Civile dhe punë të brendshme në Parlamentin Evropian (LIBE), në një seancë të mbajtur të hënën pasdite ka...

Çela: 37 banorë pranuan që tokat e tyre të mbesin në...

Profesori i Gjeografisë, Tomor Çela, që beson se Komisioni qeveritar për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi e ka kryer punën si duhet,...

Ratifikimi i Demarkacionit, pas 3 gushtit

Qeveria e Kosovës nuk do ta procedojë Marrëveshjen për Demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi për ratifikim në Kuvend, para datës 3 gusht,...