Etiketimet Demokracia

Etiketim: Demokracia

Kush është prapa perdeve apo grilave nikab ne Kosove ?

Nga Shukrije Gashi Si me i nxjerre gratë me nikab nga terri burgosjes, qe ato te çlirohen nga frika e mosrealizimit te agjendave diskriminuese ndaj...

Prostitucioni publik në televizionet politike!

Shkruan: Florim Zeqa Në demokraci, kur pushteti rrëmbehet një herë nga totalitarët nuk lëshohet  aq lehtë. Për të mbajtur  pushtetin i përdorin të gjitha mjetet...

Shqipëri / Freedom House: Demokracia në vend-numëro, vendi drejt autoritarizmit

Demokracia në Shqipëri nuk pati ndonjë përparim gjatë vitit 2017, pasi “çdo hap përpara, u zhvlerësua nga një hap pas”. Raporti i radhës i Freedom...

Kombin e bashkojnë projektet ekonomike, e jo broçkullat mediokre politike

Nga: Fadil Maloku 1. Një çështje e rëndësishme në procesin e tranzicionit padyshim është edhe ai i rrënimit të autoritetit totalitar, një mentaliteti që akoma...

Istogasit mbrojtën demokracinë! Prokuroria të hetojë falsifikimin e mbi 1300 votave!

Tashmë kur KQZ ka konfirmuar se nga rreth 1400 vota me postë, vetëm 85 janë të regjistruara në bazën e saj të të dhënave,...

Aurel Dasareti: Shpirti i atdheut është mbi ne

SHBA, 7 dhjetor 2017: Trojet tona janë të kapura nga hajnat dhe gënjeshtarët antikombëtarë. Bashkoju thirrjes për të shpallur një mesazh të mirë për...

Behgjet Pacolli: Çdo zhagitje e numërimit të votave, është atentat kundër...

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me zvarritjen e numërimit të votave për kandidatët, duke thënë se kjo pjesë...

Përfaqësuesi Eliot L. Engel: Serbia duhet t’i ndalë pengesat që po...

Përfaqësuesi demokrat në Kongresin amerikan, njëherazi edhe nën-kryetar i Komisionit të Dhomës së përfaqësuesve për Politikën e Jashtme dhe njohës i mirë i çështjeve...

Veseli: Kosova sakrifikoi shumë për demokracinë

Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit të Kosovës, në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë ka thënë se Kosova ka sakrifikuar shumë që të jetë vend i...