Etiketimet Deti

Etiketim: Deti

Shqipëri/ “Deti me Greqinë” dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë,...

Në intervistën për “Zërin e Amerikës”, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen “Cakaj”, për të cilën pati një përplasje të...

“Deti”, Rama një orë takim me Metën në Presidencë

Ka zgjatur rreth një orë takimi mes Kryeministri Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta në ambientet e Presidencës, ku sipas burimeve është diskutuar për...

Dalin detaje për marrëveshjen e “detit” ndërmjet Shqipërisë dhe...

Top Channel mësoi prej burimeve diplomatike në Athinë, se ‘Marrëveshja e re e Detit’ parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së...

Këshilltari i Bushatit: S’ka marrëveshje për detin me Greqinë

Nuk ka një marrëveshje për detin mes Greqisë dhe Shqipërisë”. Kështu është shprehur mbrëmjen e kaluar në “Top Show” këshilltari i ministrit të Jashtëm,...

Shqipëri/ “Deti”, protestë kundër marrëveshjes me Greqinë para Kryeministrisë

Vala e reagimeve kundër marrëveshjes së re të detit me Greqinë, që pritet të firmoset në muajin prill gjatë takimit Rama-Tsipras është konkretizuar me...