Etiketimet Diaspora

Etiketim: Diaspora

Thaçi: Duhet të kalohet mbi trupin tim nëse ka ndarje të...

Hashim Thaçi ka shprehur angazhimin e tij për ngrirjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë për një normalizim të marrëdhënieve dy...

Pavarsia e Kosovës hapi i parë drejtë vetëdijesimit dhe bashkimit

Nga Ahmet Asani Të dashur miq, zonja e zotëri, në Atëdhe e Diasporë, ju përcjell urimet më të përzemërta...

Në emër të kujt flet sekseri anonim!?

Shkruan: Florim Zeqa                 Mbase shkrimi analitik "Sekserët e Diasporës levë...

Sekserët e Diasporës, levë e pushtetarëve të inkriminuar!

Nga Florim Zeqa Përderisa dy dekada më parë, fondet e luftës, përkatësisht Fondi i 3%-it dhe Fondi "Vendlindja Thërret"...

Kumanovarët e diasporës kanë dëshirë të bëjnë investime në vendlindje

Nga  Ahmet Asani Nuk njoh Kumanovarë ne diaspore i cili nuk ka deshire te beje nje investim ne vendlindje! Ne pamundesi qe te bejne investime...

Majko rikthehet në Kuvend tre ditë pas sherrit me Ramën

Tre ditë pas debatit me tone të nxehta me kryeministrin Rama, ku braktisi Kuvendin duke mos votuar as ligjin për Teatrin, Pandeli Majko është...

Sot në Prishtinë hapet Panairi Ndërkombëtar i Librit

Sot fillon Panairi Ndërkombëtar i Librit në Prishtinë. Sipas organizatorëve, gjithçka është gati që ky vit jubilar të organizohet në mënyrën më të mirë....

KUSH RREZIKON DIASPORËN RREZIKON EDHE KOMBIN!

Nga:Ahmet Asani (Në qytetet me « mejtepe » ku lexohet e mësohet arabisht, shkolla shqipe nuk ka asnje nxënës!) Rastësisht duke shfletuar materialet e arkivit te...

Nuk foli Diaspora!

Shkruan: Florim Zeqa Saktësisht pesë vite më parë gjatë një tubimi me bashkatdhetarë, organizuar nga sekserët e qeverisë, në Treviso të Italisë me 13.04.2013, një...

Ministrat e Diasporës dhe Diaspora

“Mirëse na erdhët ministra”! Ditëve të fundit, në komunitetin tonë shqiptar në Amerikë kanë ardhur për të na vizituar zyrtarët e dy shteteve tona, gjegjësisht,...