Etiketimet Diaspora

Etiketim: Diaspora

Votat që vijnë nga diaspora (me kusht) ende të panumëruara

Janë bërë një javë që nga mbajtja zgjedhjeve të jashtëzakonshme në vend. Pra që nga 11 qershori e deri më sot Komisioni Qendror Zgjedhor...

VV kërkon KQZ-së që të zgjatet e afati për regjistrimin e...

Lëvizja Vetëvendosje dje ka dërguar një kërkesë me shkrim drejtuar KQZ-së duke kërkuar shtyrjen e afatit për regjistrim për bashkatdhetarët që jetojnë jashtë vendit. “Formalisht...

Ministrit në detyrë, Valon Murati: Sulmi ndaj Vlora Çitakut, dëmton imazhin...

Sulmi me vezë ndaj ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka nxituar reagime në Ministrinë e Diasporës, e cila konsideron se aktet e...

Qibrije Hoxha: Degët e LDK-së nga Diaspora vlersojnë vendimin e Kryetarit,...

Degët e LDK në Diasporë, Dega e LDK në Zvicër, Suedi, Norvegji dhe Dega në shtetet e Beneluksit, vlersojnë lartë vendimin e Kryeministrit në...

Diaspora kërkon të ketë deputetë në Kuvendin e Kosovës

Diaspora e ka të drejtën për vendosje, ka të drejtën të ketë deputetët e saj në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Kështu ka deklaruar...

Kosova me mbi gjysmë miliardi euro të pranuara nga diaspora

Mbi gjysmë miliard euro llogaritet shuma e të hyrave nga mjetet e diasporës në Kosovë vetëm për nëntë muajt e vitit të kaluar. Por, këto...

Ministri Murati: Përfaqësimi i diasporës në Kuvend, do të duhej të...

Kërkesa e kamotshme e bashkatdhetarëve  për vendet e rezervuara në institucionin më të lartë të vendit,  pra në Kuvendin e Republikës së Kosovës, vështirë...