Etiketimet Enver Bytyçi

Etiketim: Enver Bytyçi

Pse erdhi zoti Eliot Engel në Serbi dhe në Kosovë?

Nga Enver Bytyçi Kryetari i Komitetit të Jashtëm, Eliot Engel, sot është në Prishtinë. Po sot ai ishte në Preshevë, ndërsa dje pati një takim...

Retorika hitleriane e milosheviçiane e Edi Ramës!

Enver Bytyçi Në takimin elektoral të zgjedhjeve parti-shtet të 30 qershorit në Përmet, Edi Rama deklaroi - “Nuk ka më që Partia Socialiste të merret...

Hashim Thaçit i ka ikur truri! E kanë kontaminuar Rama dhe...

Nga Enver Bytyçi Sot Hashim Thaçi ka shkruar një akt-akuzë të gjatë kundër Sali Berishës. I gjendur ngushtë përballë kritikave të ashpra të ish-Presidentit dhe...

Hashim Thaçi në rolin e çakallit sipas skenarit serb të Beogradit!

Nga Enver Bytyçi Mbëmë Hashim Thaçi ishte i ftuar në Top Kanal. Dukej qartë se kishte shkuar me porosi të veçantë nën kujdesin e...

Trukimet e Thaçit dhe Ramës për t’i ikë akuzave për ndarjen...

Nga Enver Bytyçi Hashim Thaçi dhe Edi Rama kanë ndryshuar programin e shërbimeve në vijim të politikave serbe për pushtim territoresh. Pasi panë se ideja...

Një herë tradhtar, gjithmonë tradhtar!

Enver Bytyçi Në ekranet televizive, në biseda dhe debate të ndryshme disa analistë të grupimit Rama-Thaçi-Vuçiq shpesh herë ironizojnë me përdorimin e termit tradhtar për...

Pse të protestohet kundër Vuçiq dhe Dodik, kur përgjegjës për ndarjen...

Nga  Enver Bytyçi Pasnesër mblidhen në Tiranë të gjithë protagonistët e ndarjes së Kosovës. Zyrtarisht mikpritës do të jetë presidenti i Republikës, sepse ai ka...

Fol për Kosovën, por mos intrigo kundër Kosovës, zoti kryeministër?!

Nga Enver Bytyçi Presioni që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i kanë bërë kryeministrit Haradinaj është bërë temë diskutimi...

Pse je i dëshpruar me Gjermaninë, gospondin Baton Haxhiu?

Nga Enver Bytyçi Para dy ditësh eksponenti gjitholog Baton Haxhiu ka sulmuar dhe hedhë vrerë kundër Gjermanisë. Në një intervistë me TV Dukagjinin e Kosovës...

Epikriza e sëmundjes ideologjike me emrin Rilindja . Krahasime me ideologjinë...

Nga Dr. Enver Bytyçi Rilindje nuk quhet Partia Socialiste. Rilindja është ideologjia e pjesës së Partisë Socialiste, e cila iu bashkua ose i bashkohet sektit...