Etiketimet Fadil Maloku

Etiketim: Fadil Maloku

Lëreni familjen e Jasharajve në altarin e lirisë së historisë, e...

Nga Fadil Maloku Mos e përdorni familjen e Jasharajve për "aksham pazare" politike! PUSHTETI (i dhuruar) pa votë publike, pa asnjë ditë në pêrvojën e në...

A po e tregëton Richard Grenell Kosovën për interesa serbo-ruse?

(Me Grenellin kontravers Amerika po e rrezikon miqësinë me aleatin e saj më besnik jo vetëm në rajon, por edhe në kontinent) Nga Fadil Maloku 1.Nëse...

SONDAZHET nëpër Tv-ne dhe nëpër mediet sociale, po prodhojnë FAKE NEWS!

Nga Fadil Maloku Kohëve të fundit nëpër Tv-ne e medie sociale, por, edhe agjensione e portale të ndryshme po publikohen disa gjëja “sondazhe” përmes të...

Mentaliteti nështrues i shqiptarēve s’e duron lirinë

Nga Fadil Maloku 1. Shoqëritë gjithandej shqiptare, prej filleve të erërave të demokratizimit janë infektuar aq shumë me zvetënimin e rolit të qytetarit, sa që...

Albin! Para se të ritakohesh me Grenellin, ndërmerri këta hapa…

Nga Fadil MALOKU* 1.Taksa e vënë gjatë qeverisë Haradinaj, në kohën kur u aplikua dosido ishte një armë e mjaft e fuqishme që (në bazë...

Gjuha (“take it or leave”) e Kurtit dhe e Mustafes, është...

Nga Fadil Maloku “Dhe, LDK-ja nuk mund të negociojë me logjikën e aktit të kryer të LVV-së. Ne nuk jemi në luftë; vetëm me logjikën...

Edhe shqiptarët e Maqedonisë duhet ta refuzojnë “minishengenin” e Vuçiqit dhe...

Nga Fadil Maloku Projekti i Minishengenit (si dublifikim i CEFTA-s) që s'ështē as made in Europe, e as made in Usa, por kryekput Projekt...

Fadil Maloku i bindur: Edi Rama, në Kosovë duhet të shpallet...

Sociologu dhe analisti politik, Fadil Maloku, nëpërmjet një postimi ka kërkuar që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama të shpallet person nën grata në Kosovë,...

Kush vodhi vota deputetësh, atje?

Nga Fadil Maloku  (Ose; Si i eliminoj ca eminenca për deputet, “lufta”e brendshme pariake?) 1. Zgjedhjet e sivjetme në Kosovë, në jashtēsi sipas shumë parametrave...

Helmimi i 26 komisionerëve, është diversion (sikurse ai i 1990-es) i...

Nga Fadil Maloku 1. Kur isha anëtarë i KQZ-s, që nga viti 2013 pata paralajmëruar se nëse serbet lokal i lëmë të votojnë me dokumenta...