Etiketimet Fadil Maloku

Etiketim: Fadil Maloku

Thaçi para se të fotografohet me Trumpin në New York, duhet...

Nga Fadil Maloku - Donald Trump dhe Departamenti i Shtetit, NË RAST se edhe DE JURE e stimulojnë (politikisht), përkrahin (mediatisht) dhe e faktorizojnë (diplomatikisht)...

Referendumi në Maqedoni, është njē “betejë” e re e stilit “to...

” 1. Macedonia mē 30 shtator përmes Referendumit, do i thotē; “PO” ose “JO” perspektivës Europiane, por, jo edhe integrimeve (në BE-ne) me “shpejtësi...

Baton Haxhiu, nuk i ofron as edhe një argument të vetëm...

Nga Fadil Maloku 1.Berat Buzhalës në ("xhurulltinë"!) debatin në Pressing, Baton Haxhiu NUK I OFROI AS EDHE NJË ARGUMENT TË VETËM, për urgjencën e "korigjimit"...

Tre musketarët” kamikaz, dhe ideja e “korigjimit”

Nga Fadil Maloku Të premten më 7 shtator do takohen në Bruksel trojka Mogherini-Thaçi-Vuçiq, për të finalizuar projektin e negocimit, që si mentor ka Xhorxh...

Apel publik për mosnxitim, në copëtimin e Kosovës!

Nga Fadil Maloku Presidentit, Kryeministrit, Kryeparlamentarit, OSBE-s, Gjeneralit të NATO-s, medieve, Ojq-ëve dhe atyre që e dëshirojnë sigurinë dhe stabilitetin në Ballkan Të nderuar të lartcekur, Duke...

Alarm, për vendet e NATO-s në Ballkan! “…

Nga Fadil Maloku Flagranca dhe metodat aktuale të ndërhyrjes së shërbimit diplomatiko-sekret rus në Greqi përbëjnë një alarm të ri për intensifikimin dhe shtrirjen e...

Xhaka e Gjerdani, një superterapi reale sociale, që zbuloi inferioritetin tonë...

Nga: Fadil Maloku 1. Duket që si motivet ashtu edhe satisfaksioni social, në shoqëritë transitive ndryshojnë. P.sh. pasioni i përcjelljes së lojërave të gjertanishme në...

Fadil Maloku: O President, ecë me kohën!

Fadil Maloku ka reaguar ndaj fjalës së hashim Thaçit mbajtur sot në Koshare, me rastin e 19 vjetorit të Betejës së Koshares. Z. Maloku është...

Anestezioni publik, “shfarcenegerizmi”, dhe mercenarizmi medial në shoqëritë shqiptare!

Nga Fadil Maloku 1. Demokracia mediale si “kolonizatori” më sofistikuar e politikës bashkëkohore, sot përmes infuzioneve dhe përmbajtjeve të reja informative në mënyrë radikale po...

Asgjë nuk është demarkacioni, kundruall asociacionit (copëtimit të Kosovës)!

Nga Fadil Maloku 1. Opsioni i ndarjes, po rikthehet ngadalë por sigurt, por, tash jo më si farsë, por si realitet! Presidenti serb, gjatë gjithë...