Etiketimet FIFA

Etiketim: FIFA

“Fati” i Skënderbeut, Takaj drejt Lozanës por gjyqi me UEFA-n ka...

Na ndajnë vetëm 24 orë nga seanca seanca dëgjimore në KAS për gjyqin mes Skënderbeut dhe UEFA-s dhe Presidenti i korçarëve, Ardjan Takaj është...

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja

Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet një pozicion, buzëqesh Kosova

Asnjë ndryshim në renditjen Botërore të FIFA-s edhe për muajin janar, përsa i përket 10-shes së parë, por nuk mund të thuhet...

Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s

Shqipëria, për herë të parë në historinë e futbollit, këtë vit do ketë dhe një gjyqtare me stemën e FIFA-s. Bëhet fjalë...

Spanja shpalos kandidaturën për Botërorin e vitit 2030!

Spanja dëshiron të jetë vendi i organizator i Botërorit të vitit 2030, për këtë arsye ditën e sotme presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino është...

Shqiponja që tërboi serbët, Xhaka e bën sërish

Shqiptarët e ngritën në piedestal pas atij supergoli përballë Serbisë në ndeshjen e 1/8-ve të Botërorit dhe natyrisht që Granit Xhaka e meriton. Më tepër...

Shpërthen Maradona: Kolumbia u vodh, FIFA e korruptuar!

Diego Armando Maradona nuk ndryshon kurrë. El Pibe de Oro vazhdon të jetë protagonist me deklaratat e tij edhe pas eliminimit të Argjentinës nga...

Mblidhen fonde për të paguar denimin e Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner-it

Shqiparët janë mobilizuar menjëherë pasi Komisioni Disiplinor i FIFA ka shqiptuar gjoba për tre lojtarët e Zvicrës të cilët festuan me shqiponje pas shënimit...

Mediat serbe: “Provokacia”, FIFA të ndërhyjë urgjentisht

Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, Xhaka e Shaqiri, duke e...

Miqësorja Shqipëri – Ukrainë, kërkesë e çuditshme nga Shevchenko

Pas ndeshjes miqësore ndaj Kosovës mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të luajë edhe ndaj Ukrainës së drejtuar nga ish-ylli i Milanit Andriy Shevchenko. Ndeshja ishte...