Etiketimet Gërdeci

Etiketim: Gërdeci

Zjarri rrezikon një ‘Gërdec’ të dytë, plasin predhat e Luftës së...

Një zjarr i madh ka rënë këtë mesditë në majën e Shën Dëllisë, në kufirin midis Bashkisë së Tepelenës dhe Bashkisë së Memaliajt. Terreni shumë...

Shqipëri/ Vettingu, protestë kundër gjyqtarit të Gërdecit: Shkarkoni Shkëlzen Selimin!

Për shoqërinë civile, vetting-u i gjyqtarëve dhe prokurorëve është i vonuar, ndonëse vetëm sot KPK-ja ka zhvilluar dy seanca të njëpasnjëshme, atë për prokurorin...

Shqipëri/ 10 vjet nga tragjedia e Gërdecit, banorët kërkojnë drejtësi

Në prag të 10-vjetorit të tragjedisë së Gërdecit, familjet e 26 viktimave vazhdojnë të kërkojnë drejtësinë e munguar. Cikli ‘Gjurmë Shqiptare’ i gazetarit Marin...