Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Juventusi “tris” ndaj Sampit dhe prek titullin e 7 radhazi

Juventus ka fituar 3-0 ndaj Sampdoria dhe pas barazimit të Napoli kundër Milan, bardhezinjtë prekin me njërën dorë titullin në Serie A, teksa kanë...

Brazili konfirmon momentin e mirë, mposht Gjermaninë në Berlin

Brazili ka marrë fitoren e dytë në 4 ditë, në po aq miqësore të luajtura, teksa këtë herë ka mposhtur Kampionët në fuqi të...

ISIS publikon videon e sulmuesit në Gjermani: Populli gjerman, nuk do...

Shteti Islamik ka publikuar pamjet e sirianit që hodhi veten në erë në një klub nate në qytetin gjerman Ansbach, ku la të plagosur...

Tronditet sërish Gjermania, vritet një mjek, autori vetëritet

Të shtëna me armë raportohen në një spitalin Universitar të Steglitz, në Berlin. Nga raportimet e para gazeta Blid.de shkruan se një mjek është vrarë...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Ansbach të Gjermanisë

Agjencia e lajmeve e Shtetit Islamik(ISIS) Amak njofton se sulmin në qytetin Ansbach të Gjermanisë e ka kryer një luftëtar i kësaj organizate terroriste. “Ai...

Policia gjermane përforcon, aeroportet dhe stacionet e trenave

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë ka urdhëruar forcat e policisë për të rritur sigurinë në zonat e transportit publik në prag të sulmit terrorist...

Siriani në Ansbach të Gjermanisë, aktivizoi bombën në çantë shpine (Video)

Zëvendës shefi i policisë në Ansbach, Roman Fertinger, deklaroi se ka indikacione se “pjesë të metalit janë përdorur në këtë mjet shpërthyes”. Dëshmitari  Thomas Debinski...

Gjermani: Policia e arrestoi një shok të sulmuesit në Munih

Policia gjermane e ka arrestuar një 16 vjeçar afgan, i dyshuar se kishte lidhje me personin e armatosur 18 vjeçar, i cili para tri...

MPJ thirrje qytetarëve të Kosovës të shmangin zonën e sulmit në...

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës “që ndodhen në rajonin ku ka ndodhur sulmi...