Etiketimet Granit Xhaka

Etiketim: Granit Xhaka

Urrejtja serbe nuk ndalet, shikoni çfarë shkruajnë për Granit Xhakën

Urrejtja e serbëve për futbollistin me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka të ndalur. Në një artikull të publikuar së fundmi, në lidhje me...

Granit Xhaka nuk shënon, Zvicra del pa pikë në përballjen me...

Ekipi kombëtar i Danimarkës ka arritur t’i marrë tri pikët nga ndeshja kundër Zvicrës, pas fitores 1:0 me golin e shënuar nga Yussuf Poulson...

Granit Xhaka tërhiqet përkohësisht nga futbolli, ka një arsye të fortë

Granit Xhaka së shpejti do të bëhet baba dhe dëshiron të jetë pranës gruas së tij, madje është i gatshëm të lërë dhe disa...

Shqiponja që tërboi serbët, Xhaka e bën sërish

Shqiptarët e ngritën në piedestal pas atij supergoli përballë Serbisë në ndeshjen e 1/8-ve të Botërorit dhe natyrisht që Granit Xhaka e meriton. Më tepër...

Komentet negative të aktivistëve të LVV ndaj Xhakës dhe Shaqirit e...

Si popull që nuk kemi shumë kohë që kemi dalë nga lufta, patriotizmi është një nga çështjet më të rëndësishme dhe të ndjeshme për...

Edi Rama:“Mos kini frikë nga shqiponja”, Të shlyejmë gjobën absurde...

Edhe kryeministri Edi Rama është solidarizuar me nismën e shumë shqiptarëve për të kontribuuar për gjobën e FIFA-s ndaj Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit...

Ministrat zviceranë mbrojnë “shqiponjën”: Goditje e rëndë nëse ndëshkohen

Dy ministra të qeverisë zvicerane kanë mbështetur Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin në lidhje me festimin e golave që i dhanë fitoren 2-1 Zvicrës...

Mediat serbe: “Provokacia”, FIFA të ndërhyjë urgjentisht

Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, Xhaka e Shaqiri, duke e...

Granit Xhaka: Shqiponja nuk ishte provokim, por respekt për shqiptarët

Granit Xhaka e ka treguar arsyen e festës me shqiponjë në Rusi. Ylli kosovar ka thënë se shqiponjën nuk e ka bërë për provokim,...

Ndeshja që i gëzoi shqiptaret kudo në botë

Futbollistet dhe në përgjithesi sportistet por edhe këngetaret shqiptare janë bërë tashme krenaria e kombit. Këtë e vërtetoi edhe ndeshja e sontme ndërmjet Zvicres...