Etiketimet Hagë

Etiketim: Hagë

Përfundon plenarja e pestë e gjykatësve të Dhomave të Specializuara

Më 29 dhe 30 prill 2020, është mbajtur Plenarja e Pestë e gjykatësve të Dhomave të Specializuara të Kosovës. Plenarja e cila zakonisht mbahet në...

Pas Londrës, sulm me thikë në mes të Hagës

Një tjetër sulm me thikë është raportuar pasditen e kësaj të premteje në Hagë, ku një person ka sulmuar kalimtarët në një rrugë me...

Zëvendëskryeministri i Serbisë,Rasim Lajiq, deklaroi: Qeveria s`do të dorzojë tre në...

  Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq deklaroi të premten se qeveria serbe nuk do të dorëzojë tre radikalët e akuzuar nga Tribunali i Hagës për...

Specialja s’është dashur t’i bashkëngjitet nivelit kushtetues

Dhomat e Specializuara për krime të luftës, të dizajnuara nga Bashkimi Evropian, nuk është dashur t’i bashkëngjiten edhe nivelit kushtetues. Ndonëse gjyqtarë e njohës...

Gjykata speciale e Kosovës dhe zyra e prokurorit të specializuar do...

Gjykata Speciale Kosovës dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar më 15 shtator, për herë të parë do të mbajnë konferencë për shtypë në Hagë...

​6 vjet nga vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare pro pavarësisë së Kosovës

Sot bëhen 6 vjet që kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur vendimin këshillëdhënës, sipas të cilit deklarata e shpalljes së njëanshme...